Design Cabinet CZ

08.06. 2021 - 08.06. 2021

ARTSEMESTR léto 2021

Výstavy

Letošní přehlídka semestrálních a klausurních prací Artsemestr pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové (UMPRUM) probíhá do 8. 6. v hale číslo 13 Pražské tržnice v Holešovicích.

Prezentace všech oborů školy na jednom místě využívá genia loci tržnice - mizí interiérové a mentální příčky mezi ateliéry, vše se ocitá v jedné výstavní krajině, na jednom výstavním mole, na kterém se střídají média a formáty jednotlivých uměleckých, designérských a architektonických disciplín.

K vidění jsou například návrhy revitalizace centra sídliště Petřiny, které Ateliér architektury I zpracovával pro soutěž České komory architektů. Dalším projektem, jenž se možná dočká své realizace, jsou interiéry nových hospod Gambrinus, které vytvořili studenti Ateliéru designu nábytku a interiéru ve spolupráci s Plzeňským prazdrojem. Za pozornost jistě stojí i kolekce Unique Client studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi, kteří se věnovali oděvům určeným pro lidi, kteří například ze zdravotních důvodů nemohou nosit tzv. konfekční oblečení. Ateliér textilní tvorby se po loňských experimentech s orobincem věnoval v letošním semestru proutí. Kromě drobnějších objektů připravil z tohoto materiálu velký variabilní pavilon, který bude umístěný venku. Ateliér filmové a televizní grafiky se během posledního roku soustředil na přípravy oslav 70ti let své existence. Na přehlídce Artsemestr nabídne v prostorách improvizovaného kina v 1. patře Haly 13 filmy vycházející z principu animovaného dokumentu.

Letošní Artsemestr představuje na 350 studentů a jejich semestrální a klauzurní práce. Výstavou Artsemestr léto 2021 to ale nekončí. Od poloviny června do jeho konce bude v Hale 13 k vidění i výstava Diplomky a bakalářky.

Hala 13, Pražská tržnice, Bubenské nábř. 306/13, Praha – Holešovice
Otevřeno:
čtvrtek 3. 6. od 19 do 22 hodin,
pátek 4. 6.  od 10 do 18 hodin,
sobota 5. 6. od 10 do 18 hodin,
neděle 6. 6. od 10 do 18 hodin,
pondělí 7. 6. od 14 do 18 hodin,
úterý 8. 6. od 10 do 18 hodin.
Více informací v přílohách a na www.umprum.cz

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu