Design Cabinet CZ

12.03. 2016 - 13.03. 2016

Bohemia Design Market přivezl zahraniční design

Festivaly a veletrhy

V Cinema Royal se v březnu odehrál Bohemia Design Market, který formou marketu představil českému publiku tvorbu několika zahraničních designérů z Rakouska, Německa, Maďarska a Polska.

Jedním z polských designérů, kteří si v Čechách zkusili svou premiéru, byli DUDO Bags, rodinná firma, specializující se na produkty z kůže, především na kožené brašny různých barev. Ze stejné kotliny je i zajímavý projekt Icoalyou.com, který vyrábí šperky výhradně z jednoho přírodního materiálu – uhlí.

  

Maďarskou značkou s netradičními lampičkami jsou Gunglamps. Části jízdních kol svařených s dalším kovovým odpadem vytváří nebývale kreativní svítidla se steampunkovým nádechem.

 

Na první pohled jsme si zamilovali batohy prezentované pod značkou Departament Twórczości. Barevné kapky dodávaly elegantnímu batohu na zajímavosti a odlišovaly je od unifikovaných jednobarevných batohů.

 

A co jsme rozhodně nemohli na marketu nechat, byly ptačí podtácky od designérky Katarzyna Typek. Jednotlivé ilustrace s animální tematikou Katarzyna aplikuje na tácky pod hrníčky i hrnce a na plátěné batůžky.

 

Kateřina Lukášová, zakladatelka platformy Bohemia Design Market pomáhá několika malým značkám proniknout na zahraniční trh. Má za sebou zorganizování marketu v Budapešti (tady najdete i video z akce) i v Polsku v rámci akce Silesia Bazaar a nyní se chystá dál do Německa, Francie a dalších zemí. Držíme jí i českým designérům za celý redakční tým palce.

 

Lenka Kolářová

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu