Design Cabinet CZ

Média

 • www.designmagazin.cz

  08.02. 2009

  DesignMagazin.cz slaví první narozeniny s návštěvností přes 365 tisíc

  Média

  On-line DesignMagazin.cz slaví první narozeniny. A má co slavit.

 • Česká centra

  08.02. 2009

  Česká centra podporují ve světě český design

  Média

  Česká centra připravila na tento rok, který byl Evropskou unií vyhlášen Rokem kreativity a inovací řadu programů pro podporu českého designu. Český design inspirovaný tradicí a folklórem v rámci expozice Folklor Party bude vystavovat České centrum Praha. Studentský design je tématem výstavy Nový (z)boží!, která právě probíhá v Českém centru Stockholm. Design tvoří i programovou součást Českého centra Tokio, Varšava nebo New York, kde České centrum letos pořádá již po třetí na několika místech v New Yorku designovou přehlídku v rámci Desing Week Meet Contemporary Czech Design 2009.

 • St. Etienne English Neckchair, Pawel Grobelny, Polsko, sedací krajina inspirovaná renesančním oděvem

  08.02. 2009

  Mezinárodní bienále designu 2008 Saint Etienne

  Média

  Bývalé hornické město Saint Etienne poblíž Lyonu je už 10 let spjato s pojmem Mezinárodního bienále designu. To první vzniklo v roce 1998 z iniciativy místní školy krásných umění ESADSE ve snaze pomoci regeneraci utlumeného místního průmyslu, který byl postaven na tradici hornictví a metalurgie. Manufaktury na výrobu studených i teplých zbraní zde fungovaly dlouhá léta v symbióze s mnohem poetičtějším průmyslovým odvětvím – výrobou passementerie, konkrétně stuh.

 • Hledá se dárce kostní dřeně

  08.02. 2009

  Prosba

  Média

  Hledá se dárce kostní dřeně

 • Jaime Hayon a limitovaná kolekce Pixel Vases

  08.02. 2009

  Fenomén Interieur v belgickém Kortrijku

  Média

  Odpovědnost, vytrvalost a věrnost cíli vytčenému a vyřčenému před jeden a čtyřiceti léty došla ocenění. Odborná mezinárodní porota Design Management Europe Award (DME Award) udělila Nadaci Interieur první cenu v kategorii neziskových organizací, a to za nejlepší „politiku v oblasti designu“. Stalo se tak v pondělí 13. října ve Wales Millenium Centre u příležitosti svátku designu, jakým je Cardiff Design Festival, tedy krátce před zahájením 21. bienále Interieur 08 (viz www.designmanagementeurope.com).

 • Logo školy

  08.02. 2009

  Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku v Hradci Králové

  Média

  Hradec Králové, krásné město uprostřed polabské nížiny navždy spjato s architektem Gočárem prostřednictvím řady skvělých staveb, dostalo nedávno další skvost – budovu Studijní a vědecké knihovny. Stavba půdorysu písmene X není určena jen pro milovníky literatury. Její tvůrce si přál, aby budova městu a jeho obyvatelům „nepřekážela“. Proto skrze ni lze dokonce projet na kole k vedlejším budovám královéhradecké univerzity nebo fakultní nemocnice a po cestě se třeba zastavit v příjemné kavárničce nebo výstavní galerii.

1 2

Naši partneři:

 • Slovenské centrum dizajnu