Design Cabinet CZ

26.11. 2023 - 03.12. 2023

Design řeší změny v dopravě, ve které nastupuje autonomní řízení

Výstavy

Výstava Autonomní revoluce v dopravě prezentuje do 3. 12. 2023 výsledky čtyřletého výzkumného projektu, který je spolufinancován technologickou agenturou České republiky v rámci programu ETA. Projekt řeší ateliér průmyslového designu VŠUP ve spolupráci se společností Škoda a elektrotechnickou fakultou ČVUT. K účasti na výstavě byla přizvána také slovenská partnerská Fakulta architektury a designu bratislavské technické univerzity.
Výstava instalovaná v technologickém centru VŠUP v Praze v Mikulandské ulici vizualizuje provedený výzkum a podněcuje k úvahám o proměně našeho života s nástupem autonomní dopravy. Zamýšlí se nad novými formami interakce, kterou tato technologická revoluce přinese. Návštěvníkům jsou nabídnuty nejen zmenšené modely dopravních prostředků, ale i prezentace ve virtuální realitě. Umožní vstoupit do světa budoucnosti a začít se zamýšlet nad přínosy, nedostatky i škodami, které nám autonomní doprava nabídne.
Na výzkumu a prezentaci se podíleli Vlastimil Bartas, Michala Lipková, Robin Kopecký, Ondřej Kubík, Ivo Kryštof a další pedagogové a spolupracovníci VŠUP.

Anna Fassatiová

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu