Design Cabinet CZ

01.10. 2020 - 04.10. 2020

Inspirace pro bydlení na veletrhu For Interior

Festivaly a veletrhy

Letos čeká návštěvníky pražského veletrhu For Interior nová expozice Inspirace pro bydlení. Představí se v ní 5 interiérů, na kterých budou představena různá nábytková řešení. Od tradičních po netradiční, která pomohou díky použitému kování například při řešení malých prostor v bytě nebo s organizací osobních věcí.

K vidění bude  například kuchyně vytvořená v jedné barvě, ale se třemi strukturami materiálů, včetně intarzie na podlaze, „crazy“ obývací pokoj s italskými doplňky a efektně zařízená koupelna s netradičně koncipovanou koupelnovou skříňkou, kam lze ukládat a třídit špinavé prádlo. Mnoho lidí řeší vybavení předsíně, a tak designéři připravili nápady i do této důležité vstupní místnosti. Zajímavá bude také sekce studentského pokoje, kde se představí vedle výškově stavitelného stolu a počítačového centra také akustické panely a tapeta vytištěná digitální technologií.

V duchu zahraničních trendů se představí i barevné schéma jednotlivých interiérů - od  základu červené doplněné o oranžovou a s akcenty černé. Nábytek bude vyroben na míru z kvalitního laminátu v neutrálních šedých odstínech. Bude tak k vidění, jak lze barvy a materiály kombinovat, a co dokáže samotná výmalba. Chybět nebudou pečlivě vybrané solitéry italského designu, jako jsou židle, křesla a různé doplňky. V expozici budou živé rostliny nejen v samozavlažovacích květináčích, tak  zavěšené na stěně. Na stěnách budou ukázky různých typů nátěrových hmot od klasické až po popisovací nátěrovou barvu či barvu luminiscenční. Budou zde také informace, jak lze aplikovat do každého bytu digitální tisk. V  prezentaci se myslí i na ekologii, a tak budou na stěny expozice aplikovány desky vyrobené z použitých nápojových kartonů.
Každý den budou probíhat od 14 hodin komentované prohlídky, V pátek od 14:30 hodin i křest a autogramiáda nové knihy Interiéry do detailu, v níž je více než 50 odpovědí na časté otázky při řešení interiérů s mnoha ilustračními fotografiemi.
Expozice Inspirace pro bydlení bude od 1. do 4. října 2020 ve vstupní hale č. 1. Projekt připravil tým designérek v čele s Ivou Bastlovou s hlavním partnerem specialistou na nábytková kování společností BLUM.

 

Více informací o projektu je v příloze a na www.inspirace-pro-bydleni.cz.
 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu