Design Cabinet CZ

02.09. 2022 - 04.09. 2022

Letošní Czech Design Week v Mánesu

Festivaly a veletrhy

Festival designové a umělecké tvorby Czech Design Week se pro svůj devátý ročník rozhodl zavítat do pražské výstavní síně v Galerii Mánes. Ve dnech od 2. do 4. září 2022 představí současnou nejen českou designovou tvorbu napříč různými obory, od zavedených jmen po nastupující generaci talentovaných tvůrců.

Podobu letošního festivalového vizuálu pro Czech Design Week připravilo studio Idea & Maker dua Johana Kroft a Maxim Kroft, jejichž digitální umění přesahuje do světa NFT. Studio se ze svého berlínského ateliéru přemístilo do New Yorku. Skrze svoji vizuální laboratoř připravili první festivalový plakát s přesahem do digitálního světa NFT. Barevně sytý a do detailu vyhraný vizuál tak získá i další účel, během festivalu bude vydražen a výtěžek věnován pro dobročinný účel.

 

V rozmezí tří dnů od 2. do 4. září festival nabídne výběr současné tvorby českých i zahraničních designérů, studentů, značek a studií napříč všemi obory designu: od interiérového a průmyslového designu, sklo, keramiku, fashion a šperk až po grafiku a vizuální tvorbu. Formát panelových instalací doplní na festivalu také každodenní doprovodný program v podobě přednášek, panelových diskuzí, hudebních vystoupení a nově také módních přehlídek.

Organizátoři festivalu Czech Design Week si pro letošní ročník nekladli jiný cíl, než si oslavu tvůrčí činnosti plně užít společně s vystavujícími i návštěvníky, protože design v Mánesu si nic jiného nežádá.

Přihlášky na Czech Design Week 2022 jsou otevřené do konce července 2022 komukoliv, kdo se nebojí předvést svou tvorbu a nechat ji projít kurátorským dohledem. Nejzajímavější a nejoriginálnější tvorba získá pozvání na festival zdarma. 

 

Přihlášky lze zasílat do 31. července 2022 prostřednictvím webového formuláře, nebo na e-mailovou adresu prihlasky@czechdesignweek.com. Ta nejzajímavější a nejoriginálnější tvorba získá pozvání na festival zdarma.

Více informací na: https://www.czechdesignweek.com/

FB: @CZDW.CZ    IG: @czechdesignweek

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu