Design Cabinet CZ

22.02. 2021 - 19.03. 2021

Semestrálky Katedry designu Fakulty textilní TUL v Liberci

Výstavy

Výstava semestrálních prací studentů Katedry designu se zaměřením Návrhářství skla a šperku z Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci probíhá do 19. března 2021 v univerzitní Galerii N v Jablonci nad Nisou. Práce studentů 2. a 3. ročníků vznikaly pod výtvarným vedením doc. M. A. Ludmily Šikolové, akademického sochaře Oldřicha Plívy, Mgr. Jany Válkové Střílkové a MgA. Václava Řezáče za podpory všech členů katedry designuStudenti 2. ročníku zpracovali téma „Pohyb“ ve šperku. Vystavují dva řetězy, jeden celokovový a druhý z netradičního materiálu. Pro sklo řešili téma „Vně a uvnitř, které navrhli a realizovali ve skleněné plastice a užitkovém skle. Zadání zimního semestru 3. ročníku bylo totéž, tentokrát ale pro prsten a jeho schránku. „Soukromíbylo inspirací pro skleněnou tavenou plastiku. Vystaveny budou i zrealizované návrhy rotačních tvarů foukaných do dřevěných forem ve sklářské huti.

Výstava představuje i výběr šperků a skla z předchozích dvou semestrů, které nemohly být kvůli pandemií Covid-19 doposud prezentovány.

Seznam studentů zaměření Návrhářství skla a šperku

Jan Čihák, Diana Bagdasarian, Johana Petráčková, Karla Mašková, Kristýna Revajová, Marie Svobodová, Marie Milatová, Monika Nováčková, Nikola Nemergutová,  Anežka Stupková, Anežka Nová, Marie Šrámová, Denisa Marková, Ekaterina Belykh, Eliška Matějová, Jana Městecká, Josefina Váchová, Linh Phamova Khanh, Michaela Lehotová, Veronika Johana Vedralová.

 

Foto Martin Pouzar

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu