Design Cabinet CZ

20.12. 2020 - 31.12. 2020

Virtuální výstava Best in Design 2020

Výstavy

Design nezastavíš, říká výstava mezinárodní soutěže Best in Design 2020.

Mezinárodní soutěž Best in Design v rámci Zlin Design Weeku už 11 let podporuje mladé designéry. Společně s přihlašováním do dalšího ročníku této soutěže se otevírá i unikátní virtuální výstava vítězů a finalistů z roku 2020. Potrvá do 31. 1. 2021.

Netradiční koncept výstavy využívá prostředí Mozilla Hubs v takovém rozsahu vůbec poprvé a kromě vystavení exponátů ve virtuálním prostředí umožňuje návštěvníkům vzájemně interagovat. Prostřednictvím svých avatarů spolu mohou vzájemně konverzovat i sdílet obsah. Vyzkoušet to můžete sami na https://bit.ly/BiDTop30.

Návštěvníky čekají ukázky prací 29 finalistů z oděvního, průmyslového, produktového, grafického či digitálního designu.

Jedním z podnětů, které stály za zrodem výstavy, bylo vytvoření prostor, kde se budou moci designéři, porotci, partneři i návštěvníci vzájemně potkávat. Tyto plány však narušila další vlna pandemie, a tak se začalo pracovat na jiných formátech s postupně se měnícími opatřeními.

Celý proces přípravy byl časově velmi náročný a organizační tým narážel na určité, především technické, limity. Všechny modely a obrázky musí být upraveny tak, aby byly co nejefektivnější a využívaly co nejméně dat. Je potřeba mít perfektně zpracované podklady a celé prostředí optimalizovat pro mobilní zařízení.

Nakonec se však ukazuje, že i řešení, která nejsou spjata s fyzickým prostředím, přináší řadu nových výzev, nápadů a příležitostí.

 

Více informací v přílohách.


 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu