Design Cabinet CZ

09.03. 2023 - 30.04. 2023

Výstava Casa Immaginaria: Living in a Dream v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze

Výstavy

Výstava kurátorsky připravená pražským studiem OKOLO navazuje na téma milánského Trienále „Unknown Unknowns“. Po premiéře v Miláně ji do 30. dubna 2023 hostí pražské Uměleckoprůmyslové museum, které bylo zároveň pořadatelem české expozice na trienále v Miláně.

Koncepce výstavy je založena na představení způsobů, jakými se mladá generace designérů a digitálních výtvarníků prostřednictvím nových technologií, kterými vizualizují neskutečné světy a imaginární krajiny, zamýšlí nad naší nejistou existencí. V letech 2020 a 2021 se podobné vize objevovaly nejenom na sociálních sítích.

Na výstavě prezentované velkoformátové obrazy jsou jakýmsi symbolickými portály do imaginárních a nereálných světů vytvořených autory celého světa (Alberto Carbonell, Alexis Christodoulou, Hugo Fornier, Stefan Giacomello, Berenice Golmann-Pupponi, Hannes Lippert, Paul Milinski, Joe Mortell, Andrés Reisinger, Victor Roussel, Charlotte Taylor a Studio Six N. Five).

Sny nejsou výsadou jen nejistých časů. Cílem výstavy Casa Immaginaria: Living in a Dream je umožnit mysli vystoupit prostřednictvím imaginárních architektonických vizí do alternativní reality. Expozice přestavuje současný fenomén fiktivních digitálních interiérů a krajin, takzvaných „dreamscapes“, designerského konceptu, který získává na aktuálnosti nejen v důsledku nedávné pandemie, ale i kvůli válečné nejistotě a jejímu dopadu na náš každodenní život a globální bezpečnost.

Součástí expozice je také historický přehled, který demonstruje důležitou roli fiktivní architektury, designu a umění ve vývoji fantastických a utopických představ posledních čtyř století, od manýristických architektů až po dnešní projekty ve formátu originálního digitálního obsahu NFT.

Tomáš Fassati

 

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu