Design Cabinet CZ

07.05. 2021 - 14.05. 2021

Zlin Design Weeku nabitý designem od A do Z letos převážně v online kabátku

Festivaly a veletrhy

Nejen Zlín, ale tentokrát i domácnosti po celém světě se mohou díky Zlin Design Weeku od 7. do 14. května 2021 proměnit v místo plné sdílení a inspirace. Konference s tuzemskými i zahraničními řečníky nebo výstava desítek mezinárodních projektů mladých designérů budou zrcadlit téma Spolupráce. Dojde i na ocenění mladých talentů v rámci soutěže Best in Design, workshopy, fashion show, hudební performance nebo panelové diskuze Design Kantýny.

Na konferenci zarezonují jména jako Vasjen Katro, autor projektu Baugasm, marketér Maksmilian Kallhed, spoluzakladatel The Pop Up Agency, nebo Joana Lacerda, koučka a ředitelka dopadu v The Power House. Toto propojení designu a marketingu se letos odehraje prostřednictvím videí a podcastů. Vůbec poprvé se na festivalu představí i tak široké spektrum mezinárodních projektů mladých designérů - od návrhu polského komunitního centra, přes realizace zkoumající možnosti upcyklace a redesignu, po inovativní software Monoceros rozvíjející téma diskrétní agregace.

V úvodu festivaluse představí 12. držitel titulu Best in Design. Stejnojmenná soutěž je nedílnou součástí aktivit Zlin Design Weeku. Letos se do ní přihlásilo téměř 400 designérů. Celý přenos bude moderovat herec a zpěvák Jan Cina, kterého půjde sledovat od 19:00 hodin na Youtube kanálu Zlin Design Weeku.

O nové zkušenosti nebude nouze ani v doprovodném programu. Například ve spolupráci s Grow with Google, New Generation of Founders připravili organizátoři kurz Design thinking pro studenty a pedagogy středních škol.

Výstava Zlin Design Week představí, jakým způsobem jednotliví designéři i řada univerzit jako Fakulta umění a designu UJEP, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, Fakulta multimediálních komunikací UTB ve Zlíně nebo Vysoká škola výtvarných umění v Bratislavě  vstupují do sféry byznysu i veřejného prostoru. Návštěvníci budou moci výstavu navštívit online přímo na webu Zlin Design Weeku až do 31. 5. 2021.

Online výstavy vytvářené v rámci projektu ZDW Exhibition Design Lab a díky zapojení FH Joanneum z Gratzu nám umožňují zkoumat nové možnosti. Výstavy tvoříme za využití nástroje kunstmatrix, který samozřejmě nedokáže plně nahradit offline zážitek z návštěvy galerie. Nicméně digitalizace prostoru nabízí nový pohled na zpřístupňování prací designérů z několika států novému, širšímu publiku,” říká o letošní výstavě Anika Kronberger, která se podílí na její tvorbě.

Výstavní tandem doplňuje kreativní skupina Okolo s minutovými edukačními videi, představením příkladů zásadních spoluprací z historie i současnosti designu.

 

Více informací na web, Facebook a Instagram

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu