Design Cabinet CZ

08.07. 2012

Dětské autosedačky Cybex uspěly v testech bezpečnosti 2012

Novinky

S radostí Vám sdělujeme, že dětské autosedačky Cybex uspěly v testech bezpečnosti.

Historického úspěchu dosáhly v testech bezpečnosti respektovaného německého automotoklub ADAC a spotřebitelské organizace Stiftung Warentest (obdoba českého dTestu) dětské autosedačky značky Cybex podnikatele českého původu Martina Poše. Testy se zaměřují nejen na to, jak sedačka obstojí v čelním a bočním nárazu, ale také na obsah škodlivých látek, ergonomii a lehkost manipulace se sedačkou. Z 33 hodnocených modelů různých i renomovaných značek jich naopak pět zcela propadlo a ADAC je nedoporučil ke koupi.
ADAC rozděluje hodnocené sedačky do pěti kategorií podle věku či váhy dítěte. Nejlepší známkou je hodnocení „velmi dobré" („sehr gut"), které je udělováno spíše výjimečně. Cybex ho letos získal za bezpečnost tří z pěti autosedaček nasazených do testování (Aton 2, Aton 2 s isofix bází, Juno-fix), které se zároveň staly vítězi skupiny. Zbývající dvě autosedačky získaly druhé nejlepší hodnocení, tedy „dobré"
(Pallas 2, Solution X2). Kvalitu autosedaček Cybex potvrdil také německý magazín AutoBild a švýcarský automotoklub TCS.
Všem modelům od Cybexu je vlastní inovovaný systém ochrany proti bočnímu nárazu (tzv. L.S.P. systém).Ten postupně absorbuje síly způsobené nárazem a výrazně zmenšuje riziko zranění. Výrazným bezpečnostním prvkem je také pult sedaček Pallas 2 či Juno-fix. Ten nahrazuje pětibodový pás a chrání dítě v případě nárazu efektivněji - funguje podobně jako airbag, který rozloží náraz ohrožující hlavu, hrudník i vnitřní orgány.
Za společností Cybex stojí podnikatel českého původu Martin Poš. Založil ji v roce 2005 s cílem vyrábět dětské zboží, které bude splňovat náročné bezpečnostní požadavky, ale bude také vzhledově atraktivní a přitom plně funkční. Na designu autosedaček se podílejí i čeští designéři z Koncern design studia.
Vedle ocenění za bezpečnost získává Cybex pravidelně také ceny právě za design a inovace (například prestižní cenu Red Dot Award).
Ukázky testovaných dětských autosedaček jsou v příloze pdf.

 

Více infomací na:
ADAC: http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx
Stiftung Warentest: http://www.test.de/Kindersitz-Autokindersitze-im-Test-4379656-4379658/
TCS: http://www.tcs.ch/de/test-sicherheit/testberichte/kindersitze/kindersitztest.php
Cybex: http://cybex-online.com

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu