Design Cabinet CZ

25.04. 2015

iSaloni

Designéři na cestách

iSaloni – to je obrovské milánské výstaviště Rho plné designu. iSaloni jsou davy a spousty lidí. Jeden den mi nestačil, a tak jsem se musela vrátit. Ani tak jsem neviděla vše. A tak přináším jen krátký náhled, co tam bylo možné také vidět.

Boss Design Group předvedla novou kancelářskou židli Coza od německého designéra Martina Ballendata.
Project Pigreco od architekta Luca Scacchettiho představuje nábytek tvořený kombinací betonu s jiným materiálem. Bylo k vidění na stánku firmy Nyada.
Ply Collection měla pěkně nastohované dřevěné židle Zesty.
Vitra patřila k těm expozicím, které byly přeplněny lidmi. Ale mezi nimi bylo možné vidět novou rodinu židlí a stolů Belleville od Ronana & Erwana Bourlecových, novou verzi Polder sofa od Hella Jongeria a Eames Plastic Chair od Charlese a Raye Eamesových.
Stůl Sean od Gabriela a Oscara Burattiových s betonovou nohou a deskou stolu ve třech variantách z dubového dřeva, bílého skla, nebo také z betonu, prezentovala firma Alias.
Zajímavé pohovky Hip hop a Rumbu bylo možné vidět u firmy Calia.
Netradiční expozici bylo možné vidět u firmy Bolon. Jde o švédskou rodinnou firmu zabývající se výrobou podlahových krytin.
Twils ukázala ložnice se svými postelemi, které rozhodně nenudily.
Úžasně pohodlná francouzská křesílka od Marc Gady jsem vyzkoušela na stánku firmy Perrouin.
Na žádném významném světovém veletrhu nechybí firma Leolux, na iSaloni prezentovala i křesílko Pallone.
Expozice společnosti Riva 1920 patřila také k těm, kde skoro nebylo k hnutí. Není divu. Jejich zpracování dřeva je opravdu skvělé. Letos k tomu přidali stůl R - krásné zpracování dřeva a stůl, jehož deska byl z jednoho kusu dřeva ze 48 000 let starého stromu. Měřila 340 cm na délku a 120 cm na šířku.
Firma Teckell předvedla hodiny, ve kterých vidíte všechny jejich části. Na jejich stánku byl také vidět unikátní skleněný stolní fotbálek.
Společnost Meritalia se stejně jako loni pochlubila stupňovitou expozicí, kde byl k vidění například stůl Opera od M. Ballinino nebo nová sedací souprava Minah od Freuda Doriana a Massimiliano Fuksase.
Mezi mé poslední zastávky patřila firma Giorgetti. V její expozici, jste mohli vidět například novou židli Norah nebo křeslo Tilt.

Barbora Procházková
Foto autorka a archiv firem

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu