Design Cabinet CZ

02.03. 2023

What a Hut představuje Budku - univerzální prostor k chatě či na zahradu

Projekty

What a Hut je společnost založená ve Zlíně. Věnuje se stavbě menších rekreačních objektů ze dřeva. Posláním firmy je navrhování a realizace projektů, při kterých design a architektura splynou s těmi nejkrásnějšími místy v přírodě.

Nyní přichází What a Hut s multifunkčním prostorem Budka. Je vyrobená ze smrkové biodesky. Může být saunou, kanceláří, dílnou, meditačním místem nebo dětskou skrýší. První Budka v podobě sauny se nachází nedaleko Zlína. Zákkladní myšlenkou jejího vzniku je multifunkčnost a jednoduchost. „Chtěli jsme vytvořit objekt, který splní aktuální potřeby majitele. Pokud se požadavky na prostor v průběhu času změní, může se jednoduše upravit i funkce celého objektu,“ doplňuje designérka produktu Adéla Bačová.

 „Celý objekt je složený ze šesti smrkových biodesek. V procesu navrhování jsme se zaměřili primárně na jeho jednoduchost a funkčnost. Signifikantním prvkem se stala perforovaná stěna, která zajistí intimitu a zároveň dostatek pronikajícího světla z exteriéru. Odřezky, které vznikají při výrobě objektu, používáme dále v jeho interiéru. Mohou z nich vzniknout saunové lavice nebo stůl pro koncentrovanou práci v soukromí,“ dodává Adéla.

V současnosti se sauna Budka nachází nedaleko Zlína a je otevřená každému, kdo si ji chce před koupí vyzkoušet nebo si jen užít saunování v přírodě. „Chceme vytvořit komunitní místo, kde si návštěvníci budou moci mimo nerušeného saunování připravit také dobré jídlo na ohni nebo si povídat se svými blízkými a přáteli. Věříme, že si všechny činnosti užijí návštěvníci o to více v nerušeném prostředí, na úplné samotě,“ uvádí Lenka Sršňová, marketingová ředitelka společnosti.

Více informací v příloze a na What a Hut.                                                                            

Foto: Julius Filip

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu