Design Cabinet CZ

30.04. 2023 - 07.09. 2023

10. ročník designérské přehlídky Czech Design Week

Festivaly a veletrhy

Oslava designové tvorby talentů mladé generace designérů a umělců oslaví od 7. do 10. září 2023 v pražské výstavní síni Mánes jubilejní 10. ročník. Nezávislá přehlídka Czech Design Week se díky spolupráci s módní přehlídkou We’re Next rozšíří letos o druhý výstavní prostor v nové budově Technologického centra VŠUP v pražské Mikulandské ulici.

Tvorba vystavujících se představí prostřednictvím panelových instalací v hlavním výstavním prostoru festivalu, kterým je výstavní síň Mánes. Loňský ročník potvrdil, že současná tvorba designérů, která se často pohybuje na hranici mezi designem a uměním, do galerijního prostoru této ikonické funkcionalistické budovy patří.

Projektem New Generation navazují organizátoři na spolupráci s přehlídkou We’re Next, která představuje mladé módní návrháře a studenty vysokých škol. Projekt New Generation se představí v několika tematických instalacích jak ve výstavní síni Mánes, tak v Technologickém centru UMPRUM.

Do projektu New Generation je možné přihlásit se do 30. dubna 2023 prostřednictvím webového formuláře. Do přihlášky stačí dopsat heslo „New Generation“

S desetiletým výročím jubilejní Czech Design Week X se také spojí  doprovodný program. Zaměří se v českém designu na uplynulou dekádu i na jeho budoucnost, trendy i výzvy. Stejně jako v předcházejících ročnících přinese také spektrum přednášek, debat či workshopů s cílem oslovit a pozvat na festival co nejširší publikum a ukázat, že design i umění je tu pro každého bez výjimky a bez předsudků.

Letošním hlavním zahraničním partnerem festivalu je přehlídka London Design Fair. Ta se uskuteční o dva týdny později, a to od 21. do 24. září 2023 v londýnském Truman Brewery, kde bude mít své zastoupení i český design.

Přihlášky mohou zájemci zasílat do 15. června 2023 prostřednictvím webového formuláře nebo na emailovou adresu: prihlasky@czechdesignweek.com.

 

Více informací v příloze:

Přihlášky: https://prihlaska.czechdesignweek.com/ , nebo na e-mail: prihlasky@czechdesignweek.com 

https://www.czechdesignweek.com/ 

@CZDW.CZ@czechdesignweek

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu