Design Cabinet CZ

23.03. 2024 - 23.03. 2024

12. ročník Fashion Event Dotek nese téma Metamorfózy

Festivaly a veletrhy

Zlínský Fashion Event Dotek je zajímavá událost nabitá atraktivním doprovodným programem zakončená galavečerem s módní přehlídkou. Až na výjimky se každoročně koná ve Zlíně pod hlavičkou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jeho cílem je pomáhat a zároveň dávat prostor mladým začínajícím talentům. I letos proběhne ve zlínském areálu Svit.

Fashion Event Dotek propojuje módu s neziskovým sektorem. Každoročně se spojí se začínajícími umělci, kteří připravují módní přehlídku zakončenou charitativní aukcí. Výtěžek z ní putuje organizacím podporující ženy s rakovinou prsu.

Projekt je určen studentům, kteří se věnují módní tvorbě a mají zájem spolupodílet se na realizaci módní přehlídky. Předchozí dva ročníky měly témata Kořeny a Identita

Letošní ročník nese téma Metamorfózy. Proč?
Metamorfóza je přirozená vývojová změna a proces mezi jednotlivými cykly existence.  Probíhá prostřednictvím zániku, bodu zlomu a nového zrození za vlivu vnějších a vnitřních faktorů, které mohou celý proces zpomalovat nebo urychlovat. Symbolizuje proměnu v člověku po jeho fyzické i psychické stránce. Fáze, kdy se nachází v temnotě a strachu, prochází pomyslným tunelem, kde spatřuje černobílý svět své identity a na jeho konci vychází s novým vědomím, které mu dovoluje vidět svět všemi smysly, barevný.

Každý účastník musí představit módní kolekci s minimálně čtyřmi modely. Nedílnou součástí musí být i jeden produkt, který se následně vydražuje v charitativní aukci. O zaslaných návrzích rozhoduje organizační tým pod vedením odborné poroty. 

„Dotek je moje srdcová akce, na které jsem se sama několik roků v průběhu studia podílela. Jsem velmi ráda, že se Doteku společně s naším ateliérem Design oděvu daří posouvat odbornějším směrem. Letošní Open Call je pro všechny studenty skvělou příležitostí prezentovat svoje kolekce před širokou veřejností a získat zpětnou vazbu. Téma Metamorfózy se dotýká každého kreativce a je to skvělé téma pro mladé a začínající designéry. Jsem skutečně zvědavá, jaké proměny jednotliví studenti ve své tvorbě, ale i v životě řeší,” říká Adriana Šatková, členka odborné poroty letošního Fashion Eventu Dotek.

 

Projekt Dotek pomohl již několika neziskovým organizacím. V současnosti spolupracuje s organizací Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s. Výtěžek z aukce speciální kolekce, která je součástí hlavního programu, putuje každoročně na podporu chodu dané organizace. Celková vybraná částka činí zatím 281 565 Kč. 

 

Další informace najdete na  https://drive.google.com/drive/folders/1LEcrGZiI_XVpNEAYzD7DLVT7S8eG2_3a?usp=drive_link 

Web: https://www.fashioneventdotek.cz

Facebook: Fashion Event Dotek

Instagram: @fashioneventdotek 

Youtube: Fashion Event Dotek

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu