Design Cabinet CZ

28.01. 2024 - 30.01. 2024

Artsemestr * zima 2024

Výstavy

Každoročně otevírá své dveře široké veřejnosti jedna z nejvýznamnějších uměleckoprůmyslových škol. UMPRUM sídlící v budově na náměstí Jana Palacha představila i letos výstavu klauzurních a semestrálních projektů zimního semestru. K vidění jsou nejen umělecká díla vznikající na základě zadaného ateliérového tématu, ale i samotné inspirativní školní prostředí. 

Inspirativní diskuse se vedou nad pracemi oborů architektury, designu, grafiky, volného a užitého umění. Zadaná témata napříč obory jsou aktuální – týkají se jak enviromentální stopy, nadčasovosti, nových médií nebo nových materiálů. Vedle toho stojí témata postavená na základě architektonické soutěže Ateliéru architektury I nebo řešení nových designérských produktů pro značku Klimchi v Ateliéru skla.

Jednotlivé projekty studentů byly prezentovány svébytně, ale taktéž v rámci celých ateliérů. Práce tvořené studenty Ateliéru skla byly velmi atraktivní samy o sobě i svou prezentací. Vázu z projektu Essence od Karolíny Kurečové nebo projekt Tomáše Kučery Dekonstrukce, chcete vídat i jindy než na výstavě. Ateliér tvorby písma a typografie představuje své návrhy notových publikací pro nakladatelství AMU nebo návrhy digitálních fontů. Za zmínku stojí i video-projekty v prostoru Planety B, tvorba showroomu/obchodu pro návrháře z Ateliéru designu oděvu a obuvi ateliéru od Ateliéru designu nábytku a interiéru nebo zpracování vizuálních stylů hudebních festivalů Ateliéru grafického designu a vizuální komunikace.

Nelze vyzdvihnout všechna zadání a jejich zpracování. Návštěvníka výstav bude dozajista bavit jejich rozmanitost napříč ateliéry a obory, ale i jednotlivé přístupy samotných studentů. V rámci zimního Artsemestru 2024 je i dílna pro třídění vosku, která vznikla v reakci na tragické události Filozofické fakulty UK. Separovaný materiál se stane součástí dočasného díla Společná krajina.

Výstavu studentských prací lze shlédnout v budově školy do 30. 1. 2024 od 10 do 18 hodin. 

 

Denisa Novobilská

Foto: autorka 

 

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu