Design Cabinet CZ

04.06. 2020 - 15.11. 2020

Bioluminiscence – GoJo Collective

Výstavy

V zahradě Pavilonu skla a v chodbě jezuitské koleje v Klatovech je do 15. listopadu 2020 zajímavá výstava.

Ptačí hnízda ve větvích stromů jsou přirozenou součástí zahrad, a tak i v zahradě Pavilonu skla se v loňském roce uhnízdilo několik dosti velkých ptáků, kteří zde snesli skleněná vejce. Zatím se s nich ještě nic nevylíhlo, ale od počátku června se jejich hnízda promění a přibudou nová vejce, která navíc získají schopnost bioluminiscence a do večerních hodin se do tmy zahrady krásně rozzáří.

V chodbě jezuitské koleje pak bude možnost seznámit se na obrazovém materiálu více s lidskými rodiči těchto skleněných vajec a s tím, jak poměrně komplikovaná byla cesta k výslednému efektu.  

Náhradními rodiči těchto vajec je pět mladých pražských výtvarníků – Jack Laing Aiken, Michal Papež, Nicolas Prokop, Marek Šilpoch a Jan Vagaday, kteří společně tvoří kolektiv GoJo. Jejich experimentální instalace byla původně určena jen pro jeden hudební večer, ale její kvalita ji předurčila k dalšímu životu. A v zahradě pavilonu se projekt dostává do zcela nových souvislostí, v nichž se zcela přirozeně prolíná sklo a příroda.   

Jitka Lněničková   

Více informací na www.pask-klatovy.cz

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu