Design Cabinet CZ

22.06. 2017 - 24.06. 2017

Bohemia Design Market na Festivalu Lusófona 2017

Festivaly a veletrhy

První Portugalsko-český Design Market se uskuteční v rámci jubilejního 10. ročníku festivalu portugalského jazyka Lusófona, který počítá s rozličnými kulturními počiny od hudby, divadla a tance přes film, design až po gastronomii. Bude se konat 22. a 24. června 2017 ve spolupráci s festivalem United Islands of Prague.

Bohemia Design Market společně s Portugalským centrem v Praze představí na festivalu Lusófona 2017 výběr ze současného portugalského a českého nezávislého designu, a to ve dnech 23.6. v Tiskárně na vzduchu a 24.6. na festivalu United Islands na Karlínském náměstí.

Z portugalských tvůrců se můžete těšit na originální produkty od mladého designérského studia O João e a Maria , kteří jsou mimo jiné součástí Off Portugal s jejich produktem Cmyk. Momentálně se věnují i jejich novému projektu 360º Under Water, kde vytvořili keramickou 3D tiskárnu, která se pohybuje silou vody přes vodní mlýn, současně aktivuje hrnčířské kolo a extruder, který tiskne keramické nádoby. 

Nebudou chybět ani porcelánové doplňky od Margaridy Fabriky, jejíž inspirací je atmosféra kuchyně, jídlo, vaření, tradiční řemeslo i život.

Z bytových doplňků představíme dřevěné rámečky od Sugi z Azorských ostrovů, který se zaměřujeme hlavně na výrobu rámů nejlepšími dostupnými technikami pro zpracování dřeva. Největší důraz klade na původ dřeva, které používá. Hlavním cílem v jeho tvorbě je propojení estetiky a etiky.

Barru Pottery vytváří přírodní keramiku s moderním designem, kde je každý kousek pečlivě ručně vyráběný místními řemeslníky. Tato mladá značka pochází z Redondo v oblasti Alentejo, což byl vždy kraj portugalských hrnčířů. Nejen z respektu k tradicím, ale i z touhy tvořit nádobí přizpůsobené požadavkům moderního života se Barru Pottery zavázala pokračovat v umění ručně vyráběné keramiky a tvořit nádobí s novou duší a designem.

Potěší Vás i autorské ilustrace a doplňky z recyklovaného papíru od Purple Pineapple , nebo kolekce ručně vyráběných náhrdelníků inspirované portugalskými tradicemi od Nerikan.

Z české originální a nezávislé tvorby se můžete těšit na karafy z křišťálového skla od Lucie Nepasické , budou představeny i autorské šperky od Petry Hamplové, Sylvie Majerové, a Aleny Heinrichové tvořící pod značkou byAdrianet. Nebudou chybět ani jedinečné vinyly od Ivana Jurečky a móda v zastoupení značek K. Bana a Košilela.

Vizí projektu Bohemia Design Market je posouvání hranic možností prezentace české a zahraniční nezávislé tvorby, propojování talentovaných tvůrců, designérů, umělců a zajímavých projektů. Podpora setkávání i navazování nové spolupráce na mezinárodní úrovni.

 

Kateřina Lukášová

zakladatelka Bohemia Design Market

Událost na Facebooku

 

22. 6. 2017 od 17 do 24 hodin a 24.6.2017 od 11 hodin do 20 hodin

23. 6.2017: Tiskárna na vzduchu , Areál Výstaviště 67, Praha 7

24. 6.2017: Festival United Islands – Karlínské náměstí, Praha 8

 

Vstup zdarma 

Připojené obrázky

Připojené soubory

  • 01 - (551 kB)
  • 02 - (4 MB)

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu