Design Cabinet CZ

04.10. 2018 - 07.10. 2018

Brno Design Days

Festivaly a veletrhy

Třetí ročník festivalu Brno Design Days organizuje architektonické studio KOGAA a kulturní prostor Social Reactor. Architektonický koncept je založen na každoročním výběru unikátní lokace. Letošní ročník festivalu nebude výjimkou a můžete se těšit na opravdovou designovou lahůdku! Za hlavní místo konání festival byl vybrán legendární Hotel Avion architekta Bohuslava Fuchse. Jeho ústřední poloha v srdci města Brna a jeho vertikální struktura poskytne atraktivní a unikátní prostor pro tuto událost.

Tématem letošního ročníku designu je Disclose - odhalování tajemství. Návštěvníci akce by se měli dozvědět skryté a tajemné o kreativním procesu tvorby designérů, o jejich nevypovězených příbězích, utajovaných nápadech a myšlenkách, které nikdy nespatřily světlo světa. Protože někdy právě tyto nezrealizované a nedotažené idey a zamítnuté koncepty jsou pro ně ty nejmilejší. Možná právě proto, že jsou příliš vizionářské a progresivní pro dobu, ve které žijeme. V celém průběhu konání akce odhalí téma Disclose sebe samo, a to v různých formách a interpretacích, kdy bude mít každý designér možnost svobodně se vyjádřit.

V předchozích ročnících byla tématem Immerse (zabrat se) a Unseen (neviděný). Série přednášek, workshopů a instalací provedla návštěvníky prací designéru a představila design jako užitečný nástroj, který lze efektivnězapojit do širokého spektra oborů.

 

Letošní ročník festivalu bude i o momentu překvapení a o snaze zaujmout širokou veřejnost prostřednictvím site specific instalace designových sil navržených studiem KOGAA speciálně pro tuto událost. Budou zde design sila, která budou mít za úkol zaujmout na první pohled a vtáhnout do dění Brno Design Days a propagovat celý festival. Sila budou plnit i funkci výstavní, a budou tak prezentovat vybrané designérské projekty. Reprezentují symbol funkčnosti a designu, který je často přehlížený a nedoceněný.

 

Připravují se:

projekt Design výloh v centru města

Site specific instalace / Design sila

Workshopy + přednášky

Výběrová výstava design produktů

Fashion Show

VIP Design Dinner

Café & Design Lounge

Vybrané designové lokality

Students Award

Výstava prací studentů designu

Design Cinema

Networking

 

Více informací v příloze a na www.brnodesigndays.cz.

 

 

 

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu