Design Cabinet CZ

04.10. 2018 - 07.10. 2018

Brno Design Days 2018 v brněnském hotelu Avion

Festivaly a veletrhy

Proslulý brněnský hotel Avion ožije na podzim designem.

Brněnská perla funkcionalismu, která je spolu s vilou Tugendhat jako jediná vyhlášená národní kulturní památkou tohoto architektonického stylu v Brně, se po dlouhých osmi letech otevře veřejnosti. A to pouze od 4. do 7. října, kdy přivítá návštěvníky festivalu Brno Design Days.

Unikátní 40 metrů vysoká budova vznikla v roce 1928 podle plánů architekta Bohuslava Fuchse. Šířka parcely je však pouhých 8 metrů a díky tomu se jedná o možná nejužší hotel v Evropě. Podobně jedinečná je také akce, díky které hotel Avion v říjnu na pár dní konečně zase ožije. Brno Design Days, tedy největší brněnský festival designu, představí špičková jména z České republiky i ze zahraničí. Architektonickou koncepci festivalu, založenou na těch nejzajímavějších brněnských lokacích, a návrhy instalací již potřetí zajišťuje studio KOGAA, jehož zakládajícím partnerem je Alexandra Georgescu.

Brno Design Days jsou nezaměnitelnou přehlídkou. Třetím rokem představují široké veřejnosti design v komplexním pohledu od procesu tvorby přes výsledek, a především v kontextu jeho přínosu pro podnikání i běžný život. To vše v kulisách zajímavých brněnských míst a s cílem ukázat Brno jako inspirativní a kreativní místo nejen v rámci České republiky, ale celé Evropy.

Každý ročník má své téma - letos je to DISCLOSE, neboli odhalování tajemství. Designéři odhalí tajemná zákoutí kreativního procesu, nevyslovené příběhy a nápady, které nespatřily světlo světa.

Letošní ročník představí návštěvníkům bohatý program s inspirativními přednáškami, workshopy, site specific instalacemi, projekty designu prezentovaných ve výkladcích v centru města, módními přehlídkami či design shopy. O zábavu se navíc postará kino, výstavy prací studentů designu a designová kavárna, kterou bude mít na starosti lifestylový magazín Soffa a Industra Coffee. Chybět nebude party, hudba, dobré jídlo a originální drinky.

Svou účast již potvrdila známá studia a mladé talenty jako například fashion designérka Margherita Carrara z módního domu Christian Dior, Bertrand Schippan ze světoznámé architektonické kanceláře MVRDV, talentované duo Jakub Pollág a Václav Mlynář z produktového studia deFORM či zkušený písmař a typograf David Březina z Rosetta Type Foundry.

 

Více informací v příloze.

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu