Design Cabinet CZ

05.10. 2018 - 05.10. 2018

Brno Design Days letos stály za to

Festivaly a veletrhy

První víkend v říjnu se v Brně konaly Brno Design Days. Letos již třetí ročník, pro mě první, který jsem navštívila. Místem letošního konání se stal hotel Avion, který se rekonstruuje. Musím říct, že jsem byla nadšená. Vzpomněla jsem si na ročníky pražského Designbloku předtím, než se začaly konat na výstavišti v Holešovicích. Příkladem byl například Designblok 2014, který zpřístupnil veřejnosti hotel Evropa, který je právě v rekonstrukci. O Designbloku se také zmínil Frank Tjepkama, jeden z brněnských přednášejících.

Série přednášek, se konala v přízemí hotelu Avion. Vystřídala se na nich spousta zajímavých lidí z oboru. Já jsem kromě Franka Tjepkamy stihla Jakuba Pollága s Václavem Mlynářem ze studia Deform. Představili některé ze svých projektů jako Czech Hokey for Nike nebo svítidla Orbital, která začali vyrábět ve firmě Bommě, když se tam stali kreativními řediteli.

Po nich následovala grafická designérka Kristýna Kulíková, která ve svých grafických návrzích často využívá počítačové 3D modelování. Zákazníky má po celém světě, většinou z hudebního prostředí. Sérii přednášek týž den zakončila Eliška Knotková z MatérioPrague. Všechny přednášky byly zajímavé a pořadatelům se dařilo dodržovat časový plán.

Po přednáškách následovala v pátek Student Awards Cremony. Vyhlášení dvou nejlepších studentských prací, jejichž výběr byl vystaven v prvním patře. Mě osobně asi nejvíce zaujal gramofon od BcA. Iva Kryla z Ateliéru produktového designu z FaVU VUT v Brně.

Poté následovala fashion show. Pódium tvořil stolek, na němž byly předtím umístěny věci z designshopu. Modelky po něm procházely přes schodiště nahoru a druhým schodištěm se vracely zpět dolů. V první části se představily modely studentů ateliéru Ekotextil z brněnské SŠUD. Na tvorbu těchto, některých opravdu pěkných a zajímavých kousků, použili studenti jiné, již použité oděvy. Následovala přehlídka modelů od Jany Skalové a Jana Smejkala. Příjemný večer završila afterparty.

Brno Design Days mě odborně mile překvapily a už teď se těším, co přinese příští ročník, a to nejen ze světa designu, ale jaké jiný atraktivní brněnský prostor pořadatelé objeví. Hotel Avion byl letos výbornou volbou. 

 


Barbora Procházková

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu