Design Cabinet CZ

17.09. 2020 - 20.09. 2020

Brno Design Days popáté

Festivaly a veletrhy

Brno Design Days míří letos do bývalé budovy Fakulty výtvarných umění VUT Brno v Údolní ulici nedaleko brněnského výstaviště. Od 17. do 20. září 2020 ji zaplní výstava, přednášky a módní přehlídky. Festival přivítá české i zahraniční designéry a jejich práci ukáže široké veřejnosti.

Program pro profesionály i širokou veřejnost

Brno Design Days do Brna každoročně přiváží designéry, architekty nebo módní návrháře z celé České republiky i zahraničí. Ani letos tomu nebude jinak a na akci vystoupí významná a oceňovaná zahraniční i česká jména. Kompletní program organizátoři odhalí v polovině srpna.

Pro širokou veřejnost budou připraveny prohlídky budovy, řada workshopů například tvorby vlastního šperku nebo 3D tisku. Chybět nebudou ani módní přehlídky nebo výstava studentských prací..

Rethink – Reuse – Redesign

Letošním tématem festivalu je „Re…”. Zvlášť v současné situaci se ukazuje důležitost neustále přehodnocovat zaběhnuté postupy, pružně a rychle reagovat na nové příležitosti i hrozby. A právě v tomto směru je design užitečným nástrojem – nejen pro designéry, ale pro celou společnost.

Na letošním ročníku festivalu se o svá Re… z profesního i osobního života podělí kreativci z různých oborů – od módy, přes architekturu, až po grafiku.

Jalta, Avion, Bochnerův palác… Kam dál?

Brno Design Days se každoročně konají v dlouhodobě nevyužívaných prostorách. Letos se uskuteční v budově s funkcionalistickými prvky z roku 1929. Tato budova je známá především jako bývalé sídlo FaVU. V devadesátých letech získala její fasáda specifickou patinu v podobě vzkazů, maleb i nasprejovaných komiksových bublin. Starší ročníky si zase mohou objekt pamatovat jako bývalou menzu. Původně se jednalo o administrativní budovu s kinem, do které kromě atypických výkladních skříní architekt Vinzenz Baier zakomponoval také sérii luxferových světlíků. Nyní zde vzniká kreativní hub Jihomoravského inovačního centra.

 

Více informací v příloze a na www.brnodesigndays.cz

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu