Design Cabinet CZ

08.05. 2024 - 14.05. 2024

Budoucnost je? Mezinárodní festival Zlin Design Week odhaluje téma jubilejního 10. ročníku

Festivaly a veletrhy

Zlin Design Week, jedna z významných událostí v oblasti designu, která vzniká pod Fakultou multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati (UTB), odtajnila téma následujícího 10. ročníku, které nese název „Future is /Budoucnost je“. Festival propukne od 8. do 14. května 2024 ve Zlíně. 

Jak bude vypadat svět, kde technologie vytvářejí mimořádné zážitky a kde se daří resilientnímu vztahu mezi lidmi a planetou? Jaká bude role designu při řešení klimatických a sociálních výzev? Jak může design vyslyšet všechny naše hlasy? Právě těmito klíčovými otázkami, které rezonují v současnosti společností, se festival bude následující jubilejní ročník zabývat.

„Design se neustále vyvíjí, a proto jsme se rozhodli objevovat a pokusit se předpovědět jeho budoucí směry. Už v průběhu roku nás čekají podcasty i online diskuse, které nás všechny provedou základními otázkami budoucnosti. Obecně jsou od jubilejního ročníku velká očekávání. Chceme se posunout o kousek dál, nerůst na kvantitě programu, ale zprostředkovávat kvalitní zážitky, otevírat podnětné diskuze, spekulovat a předpovídat budoucí vývoj designu,“ okomentoval Ondřej Staněk, programový manažer festivalu.

Klára Pelcová, nynější projektová manažerka, dodává: „Je to ohromná výzva a zároveň odpovědnost, kterou si s Ondřejem uvědomujeme. Ve skvělé kooperaci s Jitkou Smolíkovou chystáme první kulatiny festivalu zasadit do tematického prostředí odolné, přístupné a technologicky naplněné budoucnosti.“

Klára Pelcová i Ondřej Staněk nastoupili do organizačního týmu v roce 2021 a letos převzali vedení po bývalé ředitelce Jitce Smolíkové, která současně působí jako dramaturgyně festivalu. Oba mají bohaté zkušenosti v oblasti řízení lidí a kultury a chtějí přinést s sebou svěží perspektivu a nadšení pro rozvoj festivalu.

Zlin Design Week 2024 proběhne jako vždy  na několika místech města Zlín. Více informací na www.zlindesignweek.com a na instagramovém profilu festivalu.

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu