Design Cabinet CZ

07.01. 2022 - 07.01. 2022

Cena Exit Design děkana Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem

Soutěže

V mezinárodní soutěži o Národní cenu za studentský design rozhodují o udělení ocenění Národní cena za studentský design, Excelentní studentský design a Dobrý studentský design tři na sobě nezávislé mezinárodní poroty. Nezávisle na jejich hodnocení udělují zvláštní ceny rektoři a děkani univerzit a vysokých škol, ředitelé muzeí a významných institucí nebo odborných společností.

Cenu Exit design uděluje děkan Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Letos obdržela od doc. Mgr. A. Pavla Mrkuse 30 000 Kč Veronika Trojáčková z  Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně za  stůl s tajnými zásuvkami Catuni. Jejím vedoucím pedagogem byl ing. Milan Šimek, Ph. D.

Veronika získala od mezinárodní poroty i ocenění Dobrý studentský design 2021. Na slavnostní vyhlášení výsledků dorazit nemohla, proto publiku ukázal diplom proděkan FUD UJEP PhDr. Jaroslav Polanecký, Ph.D.

Děkan FUD UJEP doc. Mgr. A. Pavel Mrkus stůl ohodnotil: Je to pěkný stůl, dobře provedený, promyšlený. Vystavěný na vzájemném souladu klasických a budoucích linií. Není to efektní extrovert, ale spíše diskrétní a skromný intelektuál. Stůl pro učence, který žije hledáním skrytých významů a skrýváním nalezených objevů

V letošním ročníku Národní ceny za studentský design soutěžili studenti v bienálovém rytmu v oborech 3D designu a užitých umění.

Rozhovor s Věronikou Trojáčkovou najdete na: http://www.designcabinet.cz/veronika-trojackova

Stůl Catuni najdete na: https://www.studentskydesign.cz/cs-cz/detail/367/

https://www.youtube.com/watch?v=5SRzgb5bVyQ;  

 

Foto: Denisa Jurášková

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu