Design Cabinet CZ

02.09. 2022 - 04.09. 2022

Czech Design Week v pražské Výstavní síni Mánes

Festivaly a veletrhy

Více než 100 vystavujících z řad designérů, nezávislých tvůrců i značek, tři dny zaplněného programu, a hlavně pražská Výstavní síň Mánes, která ve dnech od 2. do 4. září bude hostit devátý ročník festivalu designové a umělecké tvorby Czech Design Week.

Ten letos představí výběr současného designu a také plno nových kolekcí od talentovaných designérů z Česka i ze zahraničí. Podobu letošního vizuálu připravilo studio Idea & Maker dua Johany Kroft a Maxima Kroft, jejichž umění stejně jako letošní vizuál přesahuje do světa NFT.

Festival nabídne výběr současné tvorby českých i zahraničních designérů, studentů, značek a studií napříč všemi obory designu: od interiérového a produktového designu, skla, keramiky, fashion a šperku po grafiku, vizuální tvorbu i NFT. Nové kolekce na festivalu představí například loňští držitelé cen Czech Design Award, sklářská značka Klimchi a její kreativní ředitel František Jungvirt. Ten také kromě vlastní nové tvorby ukáže novou kolekci malých váziček, která vznikly pro květinářství Provoní. S novými kolekcemi do Mánesu zavítá také například duo Mikolášková & Drobná, značka Space of Space či Dominika Petrtýlová, jejíž vázy Lollypop vznikly ve spolupráci s festivalem Czech Design Week. Kompletní seznam vystavujících je dostupný na webu: https://www.czechdesignweek.com/#exhibitors

Formát panelových instalací doplní na festivalu každodenní doprovodný program v podobě přednášek, panelových diskuzí či hudebních vystoupení. Kompletní seznam programu festivalu je dostupný na webu: https://www.czechdesignweek.com/#program

Novinky k letošnímu roku přichystal pro návštěvníky také přímo festival Czech Design Week. Spolupráce s bratislavskou platformou Virvar představí zcela novou kolekci od návrháře Jana Černého a módní show We’re Next (WRN) přiveze do Mánesu speciální výběr současných fashion designérů. Ve spolupráci s českou mutací časopisu Marie Claire se v prostoru Mánesu představí ikonická kabelka Lady Dior, kterou proslavila princezna Diana. A uvnitř Výstavní síně Mánes díky spolupráci s tradiční stavebnicí Merkur vznikne i dílnička, která nadchne nejen ty nejmenší. Za festival se pak lidé mohou těšit na novou mobilní aplikaci Czech Design Week Guide, která bude od 1. září ke stažení pro Android a iOS.

Aplikace Czech Design Week Guide

S letošním ročníkem festivalu přichází nová festivalová mobilní aplikace, ve které se lidem představí nejen vystavující Czech Design Week 2022 a doprovodný program festivalu. Aplikace nabídne také celoroční přehled o dění na české i zahraniční designové scéně a součástí bude designová mapa s výběrem nejzajímavějších českých galerií, showroomů, ateliérů či design stores. Aplikace Czech Design Week Guide vychází 1. září 2022 jak pro platformu Android, tak také platformu iOS.

 

WRN Teaser

Speciální předpremiéra show WRN22, která se letos uskuteční 10. září 2022 v pražském Technologickém centru Umprum v Mikulandské ulici, proběhne během festivalu Czech Design Week již 2.9.2022 v prostorech galerie Mánes. Umělecká instalace složená z nepřehlédnutelných módních siluet WRN designérů poodhalí žhavé trendy letošních a budoucích sezón. Účastníci se mohou těšit na zajímavé spolupráce a novinky v projektu We’re Next.

 

Marie Claire & Lady Dior

S vlastní instalací, která do pražského Mánesu přinese trochu z pařížského savoir-faire, se na Czech Design Week 2022 představuje také česká mutace magazínu Marie Claire. Pro letošní ročník Czech Design Week 2022 vybrala Klara Beverly, vydavatelka časopisu Marie Claire v České republice, jako svou volbu v oblasti módního designu ikonickou kabelku Lady Dior. O celé její historii se také dočtete v zářijovém vydání Marie Claire.

 

Více na informací v příloze a na: https://www.czechdesignweek.com/ ;https://www.czechdesignweek.com/#program; https://www.czechdesignweek.com/#exhibitors;

FB: @CZDW.CZ    IG: @czechdesignweek

FB událost: https://www.facebook.com/events/574595207234677

 

Galerie Mánes, Masarykovo nábřeží 250/1, 110 00 Nové Město, Praha 1

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu