Design Cabinet CZ

06.05. 2019 - 01.06. 2019

Don´t panic!

Výstavy

Multimediální výstavní projekt zahrnující autorský film a instalaci

Jaký vliv mají sociální sítě, konspirační teorie a fake news na globální kulturu? Tuto problematiku zachycuje ve svém projektu Don´t Panic! studentka Ateliéru malby Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Olga Krykun. Ve videu, které je hlavní částí výstavy, mísí surrealistický filmový jazyk inspirovaný youtuberstvím a sociálními sítěmi a vnáší do něj i mystiku čarodějnického sabatu.

Olga Krykun do svého projektu přizvala své spolužáky – Jakuba Patku z Ateliéru módní tvorby, Nelu Britaňákovou z Ateliéru keramiky a porcelánu, Františka Jungvirta z Ateliéru skla, Miu Jadrnou z Ateliéru módní tvorby a šperkařku Michaelu Bachorovou. Jejich díla slouží jako objekty ve videu a zároveň jsou součástí scénografické instalace, v níž se objevují kostýmy, objekty a malby. Scéna filmu se tak rozšiřuje do samotného galerijního prostoru, který je pojatý i světelně a čichově.

Projekt je inspirován románem Michaila Bulgakova Mistr a Markétka. Děj je situován do bytu, kde se bál mění v jakousi párty - sabat s magickými rituály. Autorka zde pracuje s abstraktním dekonstruovaným dějem, volně zde propojuje téma výstavy a částečně i vizualitu románu. Filmové zpracování se blíží spíše videoklipu, který v sobě nese zvláštní neurózu, emotivnost a křečovitost.

 

Doprovodný program:
Přednáška 23. 5. 2019

Více informací v příloze.

 

Galerie UM, UMPRUM, nám Jana Palacha 80, Praha 1

Otevřeno Po – So 10 – 18 hodin

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu