Design Cabinet CZ

14.04. 2018 - 14.04. 2018

Fashion Event Dotek v areálu Svit ve Zlíně

Festivaly a veletrhy

Zlínský industriální areál Svit v sobotu 14. 4. 2018 ožije charitativní módní událostí Fashion Event Dotek, kterou organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. Celodenní akci plnou přednášek a přehlídek zakončí aukce speciální kolekce, jejíž výtěžek poputuje na potřeby organizace Mamma Help poskytující pomoc ženám s rakovinou prsu.

Den ve znamení módy a dobročinnosti zahájí Fashion Talk – neformální přednáškový blok expertů z módního průmyslu, kteří promluví o současných a budoucích trendech módního průmyslu i o svých cenných zkušenostech. Posluchači se nejen dozvědí, co obnáší provoz zakázkového krejčovství či jak vznikl projekt Recycle Vintage Store, ale i jak vypadá tvorba značky v době sociálních sítí nebo jak dlouhá je cesta designéra k úspěchu. Blok zakončí slovenský odborník Peter Šagát přednáškou, ve které objasní aktuální dění v trendsettingu.
 

V rámci večerní Fashion Show představí svá díla 5 módních designérů z Česka i zahraničí. Maďarská návrhářka Gabriella Veszprémi přiveze kolekci bot vyrobených z obuvnických odřezků, zatímco Němka Sanna Schubert představí svou vizi ženy jako lovkyně a slovenská designérka Dominika Kozáková rozjasní molo pestrobarevnou Freak Show. Silné příběhy budou skrz oděvy vyprávět kolekce studentek Ateliéru Designu oděvu UTB ve Zlíně – Adriany Šatkové a Sabiny Chrastilové.

 

Večer vyvrcholí charitativní dražbou ready-to-wear kolekce. Výtěžek z aukce bude, stejně jako loni, předán neziskové organizaci Mamma Help, která pomáhá ženám bojujícím s rakovinou prsu.
 Více informací v příloze a na http://fashioneventdotek.cz/


 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu