Design Cabinet CZ

06.06. 2013 - 02.08. 2013

Hříčky

Výstavy

Galerie KusKovu Vás srdečně zve na výstavu šperků, objektů a kovových obrazů Kamily Housové Mizerové a Denisy Sedlákové.Vernisáž proběhne ve středu 5. 6. 2013 od 19 hod.

Obě autorky jsou absolventkami ateliéru Kovu a šperku na VŠUP v Praze u prof. V. K. Nováka, obě se aktivně zabývají ateliérovým šperkem a sochařskou činností. Jejich práce spojuje hravost, nadsázka, moment překvapení a vtip. Ačkoli mají podobný přístup k řešení výtvarných problémů a k používaným materiálům, každá má svůj vyhraněný a lehce rozpoznatelný rukopis.

Kamila Housová Mizerová
používá ve své šperkařské tvorbě převážně stříbro, nerez, přírodní kámen, polodrahokamy, rohovinu, kosti a dřeva. Inspiruje se rostlinnými a krajinnými úkazy a přírodními principy vůbec.

Denisa Sedláková
pracuje rovněž s rozmanitými materiály - nerezí, titanem, stříbrem, plexisklem nebo kůží. Inspiraci hledá ve světě zvířat a v úsměvných momentech odehrávajících se v jejím okolí.

Společná výstava v Galerii KusKovu nazvaná „Hříčky" je částečnou retrospektivou prací obou výtvarnic, ale představí také novinky, jejichž námětem je radost, hravost a variabilita, a které podněcují kreativitu nositele šperku.

Galerie KusKovu Biskupský dvůr 6 110 00 Praha 1
Otevřeno od úterý do pátek od 13 hodin do 18 hodin

Více informací na www.kuskovu.cz

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu