Design Cabinet CZ

12.09. 2019 - 13.09. 2019

Hurá do Bílovic WiFič ven 2019!

Workshopy a semináře

WiFič ven! je mimořádnou příležitostí nahlédnout 12. a 13. září 2019 do zákulisí navrhování a výroby prvků pro veřejný i soukromý prostor v Bílovicích 519 u Uherského Hradiště v charismatickém prostředí výrobního areálu mmCité.

Svérázná atmosféra vzniká  nejen prostřednictvím expozic designu v dopravní infrastruktuře, ale i ukázkami venkovního nábytku, kempových autovestaveb a dalších volnočasových potřeb pro život venku.

Součástí akce je odborný seminář na téma Veřejný prostor a dopravní infrastruktura, vystoupení populárních českých hudebníků Michala Malátného, DJ Mardoši, kapel Mňága a Žďorp, Umakart, Korben Dallas, Hrubá Hudba, Komorous a Gingerhead. Se zajímavými hosty přijede vést rozhovory moderátorka Lucie Výborná. Gastrozónu s jídlem z celého světa představí herec Lukáš Hejlík. Nachystána už je i oblíbená výtvarná dílna pro děti. Ballin‘ Zlín zaujme náctileté streetballem, parkourem a dalšími venkovními aktivitami.

Nebudou samozřejmě chybět ani vernisáže. V nově upraveném březovém hájku v rámci výrobního areálu bude slavnostně zahájena výstava mmcité+. Zde spatříte čerstvé novinky v podobě úspěšně zrealizovaných projektů z oblasti staveb dopravní infrastruktury. V lakovně znovu ožije prozatímní Galerie výstavou „myšlenkové dílny “ - studia designcité+. Zde se příznivci designu mohou nahlédnout přímo do procesu navrhování produktů nebo projektů vytvořených pro značky mmcité+ a Egoé. Výstavou nás provedou a všetečné otázky zodpoví designéři studia designcité+ v několika komentovaných prohlídkách. Výstava představí čtyři klíčové projekty, které budou rozděleny podle měřítka: mm, cm, m, km. Čtvrteční večerní vernisáž nás zavede do galerie Šatny, kde fotograf Dušan Tománek pod pseudonymem Jiří Koláž představí své pojetí aktů.

Unikátní výstavou budou také fotografie Jiřího Thýna instalované přímo v CAMPu. Byly pořízeny na cestě po Slovinsku, kterou zažil se svou rodinou ve vypůjčené dodávce s kempingovou vestavbou Nestbox od značky Egoé. Celou cestu jeho děti psaly a kreslily deník, který krásně dokresluje atmosféru fotografií pořízených umělcem cestou.

Pro ty, kteří si rádi čtou o designu, vypustí do světa redakce Magazínu 519 na setkání WiFič ven! své čtvrté číslo – pracovně pojmenované jako „revoluční“.

 

Odborný program mmcité+ v pátek 13. 9. 2019

 

11:00 Sportovní hala 2

Diskuze moderovaná Petrem Vavrouškou – účastníci panelu Petr Knop (dříve Benthem Crouwel Architects, dnes Kancelář architektury města Karlovy Vary), Filip Landa (šéfredaktor časopisu ERA21), Zbyněk Nečas (TSS Grade) a Radek Hegmon (mmcité)

12:00 Sportovní hala 2

Ptejte se …prostor pro otázky a odpovědi

12:30 Sportovní hala 2

Děti navrhují … hodnocení soutěže na motiv protihlukové stěny v Povážské Bystřici + virtuální realita

13:00 Sportovní hala 2

Občerstvení

14:00 Březový hájek

mmcité+ uvádí …komentovaná prohlídka výstavy realizací v dopravní infrastruktuře

14:30 Galerie- mokrá lakovna

Měřítka designu - komentovaná prohlídka výstavy designcité+, proces navrhování

15:00 Start pátečního WiFiče! Pro veřejnost


Takže vzhůru do Bílovic!

Přímo v areálu bude možné kempovat!

 

Více informací v příloze a na https://www.wificven.cz a https://www.facebook.com/wificven/

Kontakt: Richard Vodička, +420 724 646 734

 

Místo:

Bílovice 519

687 12 Bílovice

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu