Design Cabinet CZ

10.03. 2020 - 14.06. 2020

Hvězdný prach – luxusní česká bižuterie

Výstavy

Pražské Museum skla Portheimka představí od 10. března do 14. června výstavu luxusní české bižuterie Hvězdný prach. Zatímco český křišťál je v České republice všeobecně známou a vzývanou značkou, o české bižuterii se mnoho nemluví. Ve světě ale mají obdobný zvuk. Výstavu Hvězdný prach připravili PhDr. Petr Nový a Mgr. Silvie Stanická proto, aby předvedli hvězdnou současnost české bižuterie.

Jedinečné výrobky navržené českými i zahraničními designéry prezentuje v Museu skla Portheimka desítka firem. Jejich společnými tématy jsou exkluzivita, svět haute couture a celebrit. Unikátní součástí expozice jsou bižuterní šperky inspirované ženami se silným příběhem a charismatem – symbolický dárek mecenášce Medě Mládkové k jejím nedávným stým narozeninám.

Velkou konkurenční výhodou současné české bižuterie je její mnohotvárnost, v níž se jí nikdo nevyrovná. Výrobě a vzorování se stále věnují desítky velkých, středních i malých specializovaných firem soustředěných především v Křišťálovém údolí – dnešním Libereckém kraji, zejména na Jablonecku a Železnobrodsku. Bižuterie se vyváží a dodává do téměř stovky zemí světa formou polotovarů nebo hotových výrobků. K hlavnímu sortimentu v současnosti patří skleněné kameny, perle a perličky v nesčetném počtu typů, tvarů, velikostí, barev a jejich kombinací, v nabídce je ale také kovová bižuterie a další speciality. 

Specifickou součástí portfolia českých firem jsou luxusní bižuterní šperky a módní kreace v podobě autorských konceptů, jedinečných originálů, limitovaných kolekcí, včetně spolupráce se světovými a domácími módními značkami, návrháři a celebritami, nebo zakázková výroba pro konkrétního náročného klienta.

Česká bižuterie dokáže stále být i šperkem sui generis, jenž se neztratí na prestižních světových společenských akcích, přehlídkových molech, filmových premiérách či hudebních show. 

Výstava Hvězdný prach nabízí  2. 4. 2020 a 21.  5. 2020 od vždy od 17.00 hodin kurátorskou komentovanou prohlídku výstavy s Mgr. Silvií Stanickou.

Petr Nový

 

Portheimka -   museum skla

Štefánikova 68/12, Praha 5 - Smíchov

Otevřeno: úterý – neděle od 10.00–18.00 hodin

 

Více informací na www.museumportheimka.cz

           

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu