Design Cabinet CZ

22.11. 2019 - 16.12. 2019

Klasika i inovace – současné české vánoční ozdoby ze skla

Výstavy

Na závěr roku připravilo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou pro návštěvníky výběr z aktuální nabídky osvědčených vzorů, novinek a exkluzivit foukaných a perličkových skleněných vánočních ozdob. Některé z výrobků budou mít na výstavě dokonce svou světovou premiéru. Výstava potrvá do 16. února 2020.

Jablonecké muzeum se dlouhodobě věnuje rozšiřování a zkvalitňování své unikátní sbírky vánočních ozdob. Koncepčně rozvíjí též aktivní spolupráci s jejich výrobci a exportéry, sleduje vývoj firem, přípravu nových kolekcí, reakce na světové trendy v tvarech, dekorování i technologiích, zajímá se o jejich úspěchy a prezentace na mezinárodních veletrzích. Vánoční ozdoby dnes nejsou pouze sezónní záležitostí, své příznivce oslovují celoročně a jejich sortiment se proto neustále rozšiřuje. 

Největší vánoční ozdobu a speciálně kombinované kolekce sestavené pro výstavu představí rodinná firma Glassor  Exportní firma Ornex  zaujme návštěvníky novými exkluzivními vzory, a taktéž jedinečnou výstavní kolekcí. Tradiční výrobce Rautis, který se jako jediný na světě zabývá zhotovováním perličkových vánočních ozdob, představí v muzeu poprvé svou novinku – kolekci 3D hvězd.

Více informací v příloze a na www.msb-jablonec.cz, https://www.facebook.com/msbjablonec

 

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu