Design Cabinet CZ

07.07. 2012 - 07.07. 2012

Koncern Design Studio získalo red dot design award - po čtvrté

Soutěže

Ocenění v kategorii „product design 2012" získala dětská autosedačka Sirona navržená pro firmu Cybex.

Autosedačka Sirona svým konceptem a bezpečnostními parametry ovlivní trh na několik let dopředu. Jedná se o přelomové řešení, které má přednosti jak z hlediska bezpečnostního, tak uživatelského.

Z uživatelského hlediska jde především o dlouhou periodu užívání výrobku prakticky od narození do zhruba čtyř let dítěte, samozřejmě dle jeho individuální velikosti. Dále je velmi komfortní funkce vytočení o 90 stupňů pro příjemné a jednoduché posazení dítěte do auta. V projektu vývojový team kladl důraz na dobrou a intuitivní ovladatelnost výrobku.

Z bezpečnostního hlediska může dítě cestovat v protisměru jízdy do vyššího věku (až do tří let), poté ve směru jízdy až do čtyř let s použitím „crash pillow". Tím se dosáhlo v crash testech velmi více než dobrých výsledků. Sedačka je rovněž vybavena výsuvným L.S.P. systémem (Linear Side-impact Protection - lineární ochrana před bočním nárazem).

Z hlediska designu navazuje Sitona na styling řady předchozích produktů. Vizuálně je postavena na pokovených plastových detailech zasazených do jemné látky. Studio přistupovalo k návrhu dětské sedačky jako k navrhování něčeho, co bude možná součástí vzpomínky na dětství mnoha lidí.

Studio Koncern spolupracuje s firmou Cybex devět let. I letošní prestižní ocenění ukazuje, že výrobek Sirona pokračuje v úspěších předchozích modelů dětských autosedaček a dokazuje, že princip dlouholeté spolupráce studia a přední světové značky vede k výrobě úspěšných produktů s designem na úrovni. To jsou také důvody, které přispívají k faktu, že se vyrábí a prodávají v milionových sériích.
Za devět let spolupráce dostaly cenu red dot již čtyři výrobky, které Studio Koncern pro Cybex navrhlo!

Více informací na:
www.koncern.cz
www.cybex-online.com
www.babystar.cz

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu