Design Cabinet CZ

22.03. 2022 - 09.05. 2022

Konference Zlin Design Week 2022 - Design, který pomáhá

Festivaly a veletrhy

Společně s dalším ročníkem festivalu Zlín Design Week se blíží i konference, která je jeho nedílnou součástí.

V pondělí 9. 5. 2022 čekají ve zlínském kongresovém centru návštěvníky inspirativní přednášky, setkání s odborníky a zajímavými osobnostmi, diskuse a především téma Design, který pomáhá. Vstupenku lze v 1. vlně získat do 30. 3. 2022.

Konference Zlin Design Week se v předešlých letech zaměřovala především na propojení designu a marketingu. Letos se však stane platformou pro zkoumání specifických potřeb lidské různorodosti, sociálního a environmentálního dopadu produktů a služeb nebo nových participativních způsobů navrhování, pozorování a týmové práce. Diskutovat se bude o historickém kontextu i propojení designu, vzdělávání, byznysu i veřejného sektoru.

Mezi řečníky, kvůli kterým byste si měli začít plánovat cestu do Zlína, patří nepochybně inovátor na poli inkluzivního designu, metody design thinking a mimo jiné i ředitel Helen Hamlyn Centre for Design, Rama Gheerawo. Design a kreativní leadership se v jeho rukou stávají nástroji pro řešení nejtěžších společenských problémů – od stárnoucí populace po dostupnost zdravotní péče. Dalším hostem bude Mariana Chytilová, která stojí za návrhy přístupnosti pro festival Jeden svět či pražské centrum architektury a městského plánování CAMP.

Konference Zlin Design Week vzniká ve spolupráci s organizací Design and Architecture Norway a Kreativní Prahou v rámci projektu Univerzální design – mapování

potenciálu a zapojení nové generace v oblasti kreativních průmyslů za podpory Fondů EHP a Norska. Společně s Fakultou multimediálních komunikací, která je oficiálním pořadatelem Zlin Design Weeku, je letošní Konference zároveň propojena s projektem 100 let zlínského designu (100ZD).

Nejlevnější vstup si můžete zajistit do 30. 3. 2022 na go.fmk.utb.cz/conference-tickets

Zlin Design Week, jehož je Konference součástí, se bude konat od 6. 5. do 13. 5. 2022 ve Zlíně. Pro více informací o Konferenci i dalším programu sledujte web, Facebook nebo Instagram festivalu.

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu