Design Cabinet CZ

17.09. 2020 - 20.09. 2020

KUMST a Brno Design Days

Festivaly a veletrhy

V Brně začal pátý ročník Brno Design Days, který potrvá do 20. září 2020. Návštěvníci se můžou těšit na workshopy a přednášky s designéry i ze zahraničí. Chybět nebude ani fashion show a výstava studentských prací. Letošní program navíc doplnila ranní jóga.

Brno Design Days se letos koná na Údolní ulici v prostorách Vysokého učení technického, kde donedávna sídlila Fakulta výtvarných umění VUT. Nově zde vzniká kreativní hub KUMST, místo zaměřené na kreativní a kulturní průmysl. Jedním z jeho cílů je propojit lidi napříč kreativními odvětvími, nabídnout jim zázemí pro tvorbu i prodej děl a konání akcí.

Brno Design Days je tedy první akcí KUMSTu a jeho křtem také celý festival odstartoval. Byl pokřtěn symbolicky barvami a po něm následovala procházka po budově s architektem. Do prostoru se snažili vnést co nejvíce světla pomocí prosklených stěn a i přes značně omezený rozpočet na budově odvedli kus práce. Prostory jsou zatím pouze po přestavbě a budou se řešit jejich interiéry, ale v průběhu podzimu už by se do nich měli stěhovat první kreativci.

Barbora Procházková

Více informací o kreativním centru KUMST najdete na: https://www.jic.cz/

Více informací o programu festivalu Brno Design Days najdete na: https://brnodesigndays.cz/program

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu