Design Cabinet CZ

28.09. 2012 - 28.10. 2012

Lighting & Glass

Výstavy

Srdečně Vás zveme na výstavu Lighting & Glass s podtitulem Moje objektové múzy.

V galerii Zlatá lilie na Malém náměstí 12 na pražském Starém Městě se představí nová značka M.O.M. - moje objektové múzy.

Fascinující osvětlovadla, nápojové sklenice, mísy, vázy a další doplňkové předměty nabídne architekt a designér Bóďa Horák, sklářská výtvarnice a sochařka Vladimíra Klumpar, grafický designér Matyáš Pavlík a mladý tvůrce Hanuš Horák. Tím také představí novou českou značku M.O.M - moje objektové múzy. Její snahou je navázat na tisíciletou tradici a dovednost českých sklářů a brusičů a využívat vysoké kvality a magie českého skla.

O designérech značky M.O.M.


Boda Horák
Vystudoval architekturu a interiérový design na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. V roce 1987 byl spoluzakladatelem legendární designérské skupiny Atika, která se záhy zařadila mezi hlavní evropský postmoderní proud 80 tých let. Od roku 1993 intenzivně spolupracoval s německou společností AnthologieQuartett, pro kterou vytvořil řadu úspěšných designových produktů určujících osobitý styl společnosti. Boda Horák se účastnil nesčetně výstav, je publikován v mnoha prestižních časopisech a odborných knižních publikacích a jeho práce jsou zastoupeny ve významných muzeích a soukromých uměleckých sbírkách.

Vladimíra Klumpar
Malířka a sochařka, vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor sklo.V roce 1984 odešla do USA, kde v Massachusetts se svým manželem založili sklářské studio. Vladimíra Klumpar vystavuje své sochařské objekty v prestižních galeriích v USA a po celém světě. Od roku 1987 žije částečně v Mexiku a USA. V současné době působí v Praze. Je zastoupena v muzeích i soukromých sbírkách.

Matyas Pavlik
Studoval na University of San Francisco grafický design. V Praze pokračuje studiem humanitních věd na anglo-americké college. Patří k nastupující mladé generaci designérů. Momentálně působí jako marketingový a PR manager pro značku M.O.M. Svými pracemi se smyslem pro čistotu a jednoduchost se poprvé představí v nové kolekci značky M.O.M.

Hanuš Horák
Studuje obor multimédií na střední grafické škole.Svým citem pro tvar a detail a zvláštní futuristické vidění dokazuje, že je nadějným tvůrcem. Pro značku M.O.M vytvořil tři zajímavé světelné objekty a poprvé se tak představí veřejnosti.

Více informací na
http://www.designcabinet.cz/doporucujeme/m-o-m
http://www.designcabinet.cz/doporucujeme/horak-boda -bohuslav-1246601467

 


Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu