Design Cabinet CZ

15.04. 2018 - 19.06. 2018

Mladé sklo

Výstavy

Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola Nový Bor

Jaroslav Polanecký

Novoborská sklářská škola představuje do 29. června 2018 v Sun Gallery lázeňského komplexu Spa Resort Sanssouci v Karlových Varech na výstavě Mladé sklo práce studentů vytvořené ve školních dílnách pod vedením zkušených pedagogů, uznávaných výtvarníků a řemeslníků.

 

Studenti Vyšší odborné školy sklářské představují v Karlových Varech některé výsledky svých klauzurních prací za poslední tři roky z oblasti designu skla i volné tvorby. Na výstavě je možno shlédnout výsledky jejich snažení v oblasti nápojového skla, skla hutně foukaného, broušeného, rytého i malovaného.  Školní zadání bývají velmi rozmanitá, takže je možno se zde setkat s vázami z recyklovaných sklářských forem, broušenou šperkovnicí, broušenou volnou plastikou, nápojovým souborem s karafou, multifunkčními nádobami, mísami foukaných do různých přírodních materiálů, nebo kruhovými objekty vytvořenými kombinovanou technikou přejímaného skla, broušení a rytí.  

Novoborská škola nabízí studentům studium sklářských oborů na úrovni střední školy i vyšší odborné školy a disponuje mimo jiné vlastní sklářskou hutí.

Škola se s úspěchem účastní výstav, soutěží a sympozií v ČR a zahraničí. Na letošní mezinárodní soutěži sklářských škol Junior Glass Ways v Sázavě získali studenti z Nového Boru 2. a 3. místo v kategorii Mladší (střední školy).

 

Více informací na: http://www.glassschool.cz/vyssi-odborna-skola-sklarska-a-stredni-skola-v-novem-boru/

 

Sun Gallery, Blue House Spa Resort Sanssouci, Karlovy Vary

 

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu