Design Cabinet CZ

11.04. 2017 - 16.04. 2017

Mladí a úspěšní na prvním Bienále designu v Moskvě

Výstavy

Od 11. do 16. dubna 2017 se koná v Centrálním domě umělců první Bienále designu v Moskvě, na kterém budou za podpory Českého centra v Moskvě představeny projekty Mladí a úspěšní o mladých českých designérech, který prezentuje Design Cabinet CZ, a tvůrčí skupiny Okolo European Design Stories

Projekt Mladí a úspěšní prezentuje české designéry, kteří získali v soutěži o Národní cenu za studentský design v letech 1991-2013 nejvyšší možná ocenění. V Moskvě se představuje 20 designérů, kteří dnes mají svá vlastní studia, jsou členy významných designérských firemních týmů nebo působí jako pedagogové na univerzitách, vysokých školách nebo na vyšších odborných školách. Zasahují svými návrhy všechny oblasti průmyslu i užitého umění a ovlivňují náš každodenní život ve všední den i svátek.

V Moskvě se představují Pavel Coufalík, Jan Čtvrtník, Jiří Hlušička, Viktor Chalepa, Jan Kloss, David Karásek, Eliška Kuchtová, Věra Marešová, Kryštof Nosál, Filip Streit, Ladislav Škoda, Monika Šrolerová, René Šulc, Antonín Tomášek, Jan Tuček, Martin Tvarůžek, Gabriel Vach, Jindřich Vodička, Roman Vrtiška, Vladimír Žák.

Více informací na:

https://moscowdesignbiennale.ru/students-projects/

http://moscow.czechcentres.cz/cs/program/detail-akce/bienale-designu/

 

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu
  • Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství
  • Česká Stavební Akademie