Design Cabinet CZ

16.11. 2018 - 16.11. 2018

Národní cenu za studenský design 2018 * JUNIOR získala Denisa Váňová

Soutěže

Národní ceu za studenský design 2018 * JUNIOR získala Denisa Váňová za Střední školy uměleckoprůmyslová v Ústí nad Orlicí za katalog k výstavě vlastních prací Srůst [jsme_stroje:stačí_opravit] (pedagog: MgA. Vladimír Daťka).

Mezinárodní porota popsala její práci: Autorka v prezentovaných dílech zkoumá tenkou hranici mezi člověkem a technikou, která jej v rostoucí míře obklopuje. Přesahy techniky do lidského života a těla symbolizuje změtí vodičů i různých grafických počítačových prvků (kurzory, rámečky, ikony). Velmi zajímavé je i to, jakým způsobem ve svých dílech vede hranici mezi skutečnými objekty a obrazem -- člověk i technika se v těchto rolích v různých dílech střídají. Katalog využívá inovativním způsobem různých tiskařských materiálů i zajímavé doplňující techniky jako výsek nebo potištěnou lepící pásku.

Vítězka získala symbol soutěže (schody k vítězství), diplom pro vítěze soutěže o Národní cenu za studentský design 2018 * JUNIOR, pobyt v letním ArtCampu Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, knihy z produkce Albatros Media a. s. do výše 2 000 Kč, čokoládové fondue Gusttito firmy Tescoma, s. r. o. a pracovní lampu firmy IKEA Česká republika, s. r. o.

Informace o práci na http://www.studentskydesign.cz

Foto Hana Klust     

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu