Design Cabinet CZ

22.10. 2019 - 25.11. 2019

Natálie Bozděchová a Barbora Tydlitátová v G3P

Výstavy

V liberecké galerii G3P Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci bude k vidění do 22. listopadu 2019 výstava Natálie Bozděchové a Barbory Tydlitátové.


„Říkají si pazdráti. Český výkladový slovník slovo „pazdrát,“ když pomineme chříčské pivo Pazdrát, český 11° spodně kvašený světlý ležák výrazné hořkosti, charakterizuje jako „nezdvořáka, nevychovance a vůbec neslušného člověka“. Čertví proč si tyto mladé výtvarnice zvolily pro svou internetovou identitu toto lehce brutální a zároveň směšné slovo, možná proto, aby křehkost a eleganci svých děl vypovídajících o jemné tvůrčí mysli odkázaly do patřičných mezí a vrátily je do reálného světa, což je výjimečný příklad zdravého odstupu a náhledu na místo umění v něm.

A ještě další výklad, který mě napadl, byl kořen slova „drát,“ ale řekla jsem si – je to moc na ráně, tak to asi nebude, nicméně je to skutečně tak. Barbora to uvedla na správnou míru: „Pazdráte nás často oslovuje už od studií jeden z našich dobrých učitelů a přátel, starý to cynik... Dále je v něm obsaženo slovo drát – jedna ze základních stavebních jednotek šperku. A zároveň ho symbolicky používáme jako lomítko mezi námi dvěma, na vizitkách, na webu, v mailu a podobně, jako rovinu dělící na dvě půlky.“

To jsou pojítka, která nás dovedla sem do G3P. Vážíme si možnosti vystavit zde výsledky našeho experimentování a trénování na sklářské huti. A nakonec posolit společnou seancí – instalací – překvapením.

Marie Kohoutová www.materialtimes.com


Foto: Lenka Glisníková
 www.pazdrati.cz

Technická univerzita v Liberci
Fakulta textilní
budova B, třetí patro (G3P)
Čížkova 3
460 01 Liberec

Otevřeno:

pondělí - pátek
8:00 - 18:00 hodin
vstup zdarma 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu