Design Cabinet CZ

30.01. 2019 - 17.03. 2019

Not good enough / dřevěné ilustrace Marka Ehrenbergera

Výstavy

Industriální prostor Vnitroblocku v pražských Holešovicích ovládly od konce ledna unikátní barevné portréty ilustrátora a grafického designéra Marka Ehrenberga. Výstava potrvá do 17. března 2019.

Marek studoval grafický design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Od roku 2012 se živí jako freelance ilustrátor a grafický designér. Pracovně působil například v Curychu, Barceloně nebo v renomovaném studiu Craig&Karl v New Yorku. Právě kouzlo metropole mrakodrapů ho očarovalo nejvíce, a tak momentálně zvažuje, že by se tam natrvalo usadil.

Svou tvorbu přirovnává Marek k chameleonovi – barevná, osobitá, mírně střelená. Přidejme k tomu trochu nadsázky a je zde recept na skvělou solo show, ve které se představuje nejnovější série dřevěných figur a ikonických hlav. Jak název napovídá, výstava vyobrazuje členy současné různorodé individualistické společnosti ve chvílích jejich síly i úzkosti. Každá postava je nositelem parodie na konkrétní globální fashion značku, která reflektuje úzkostlivé stavy, jež jsou důsledkem dnešní uspěchané doby.

 

Více informací v příloze a na http://www.marekehrenberger.com a  www.vnitroblock.cz

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu