Design Cabinet CZ

08.07. 2019 - 25.07. 2019

Plzeňský Art Camp Fakulty designu a umění po patnácté!

Workshopy a semináře

Plzeňský ArtCamp je letní škola, která každoročně láká stovky místních i zahraničních účastníků do kurzů v různých oborech umění a designu pod vedením významných tuzemských i zahraničních umělců.

Nabídka zahrnuje kurzy vhodné pro začátečníky i pokročilé, kurzy pro budoucí studenty uměleckých oborů, kurzy pro studenty stávající, pro zralé umělce anebo zájemce o umění. Jsou zde také přípravné kurzy k přijímacímu řízení ke studiu na vysokých uměleckých školách. Letošní nabídka představuje přes tři desítky kurzů.

Letos do Plzně přijede na tři sta osmdesát účastníků z různých koutů České republiky a Slovenska, ale také z Japonska, Číny, Taiwanu, Německa, Ruska či Ukrajiny. Nejvíce zaplněné budou přípravné kurzy, jako je ilustrace, design, figurální kresba anebo animovaný film, design módních doplňků, malba anebo design interiéru.

Jako vždy bude pro účastníky letní školy připraven i doprovodný program. Doporučujeme komentovanou prohlídku výstavy Punctum: Ni Zhiqi, která se uskuteční 10. července od 18:00 hodin v Galerii Ladislava Sutnara.

Doprovodné aktivity letní školy budou jako vždy otevřeny i široké veřejnosti, zájemci o umění mohou navštívit pravidelné výstavy prací vzniklých v kurzech, které se uskuteční na fakultě každý pátek tedy poslední den kurzu od 14 hodin. Zajímavé jistě budou přednášky a prezentace hostujících umělců či zahajovací koncert letních škol ZČU v Plzni. Ten se uskuteční 11. července od 19 hodin před budovou Univerzitní knihovny v areálu kampusu. Závěrečný koncert letních škol ZČU se uskuteční před budovou FDULS ve čtvrtek 25. července od 19 hodin. Na programu bude koncert kapel Hibaj a Tabasker.

Veškeré dění na ArtCampu bude možné sledovat prostřednictvím fotografií, videí a rozhovorů průběžně zveřejňovaných na facebooku: @artcamp.pilsen

 

Stručně o hostech letní školy ArtCamp 2019

MgA. Kateřina Bednářová je profesionální tanečnice, která už pošesté povede kurz letní školy zaměřený na taneční umění a principy současného tance.

Kurt van der Basch - kanadský umělec, který už řadu let žije v Praze. Autor storyboardů a koncepčních ilustrací pro řadu hollywoodských filmů, jako jsou například Star Wars ep VII a VIII, Atlas mraků, Dítě 44, Iluzionista, aktuální páté pokračování Jurského parku nebo seriál Babylon Berlin. Na ArtCamp se vrací popáté a opět studenty provede principy tvorby filmového storyboardu.

Ali Boozari – íránský ilustrátor, který žije a pracuje v Teheránu. Ve své tvorbě se věnuje především ilustrování knih pro děti.

Ali Khalkali, Mousa Khalkali – iránští umělci, zakladatelé firmy Khamirestan, kteří se věnují design figurek pro digitální clay animaci.

Tomoko Fukushi je japonská umělkyně, jejíž tvorba je plná humoru. Ráda kreslí černým permanentním fixem na bílou tabuli, či vytváří umělecká díla pomocí magnetů.

Eliška Kasprzyk pracuje jako učitelka akrobacie na HAMU a jako performerka akrobacie a pantomimy. Spolupodílí se na skládání písní pro Cruadalach, zpívá, hraje na housle a nycelharfu. Vyučuje v Žongléros Ansámbl.

Prof. Wiesław Karolak z Akademie výtvarných umění v Lodži se na ArtCamp vrací již pošesté. Vedle vlastní výtvarné práce, kde pracuje s celou řadou výrazových prostředků, se prof. Karolak věnuje i arteterapii. Účastníky svého kurzu seznámí s principy a metodami arteterapie, které si také sami vyzkouší.

Christopher Rosewarne britský filmový výtvarník (mimo jiné získal i nominaci na cenu Emmy) je autorem koncepčních ilustrací a výtvarných návrhů k filmům, jako jsou např. Hvězdné války VIII, Spectre, Strážci Galaxie, bondovka Skyfall či nové pokračování Jurského Parku. Jeho kurz se zaměřuje na tvorbu science-fiction návrhů pro film.

Ni Zhiqi je profesor malby z šanghajské East China Normal University, který ve své tvorbě rád pracuje s odpadovými materiály.

 

Více informací v příloze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu