Design Cabinet CZ

28.08. 2019 - 25.09. 2019

Porcelánové šaty Evy Stolařové s cibulovým vzorem

Výstavy

Cibulový dekor nesluší pouze porcelánu. Eva Stolařová vytvořila u příležitosti 155. výročí výroby Českého porcelánu kolekci Porcelánové šaty.

Šaty lze vidět v Městském informačním centru – Domě porcelánu s modrou krví v Dubí (u Teplic) do 25. září 2019. Kolekce oslavuje tradici výroby porcelánu s cibulovým vzorem, jehož je autorka velikou ctitelkou. Všechny šaty z její dílny jsou ručně šité ze smetanově bílém žoržetu a jsou originálním dílem autorky. Symboly jsou na oděvy ručně malované, doplněné flitry a korálky a jejich výroba trvala několik desítek hodin.

Autorka je módní návrhářka, performerka a oděvní výtvarnice z Teplic. Má dlouholeté zkušenosti s tvorbou divadelních kostýmů a tematických performancí. Od roku 2017 tvoří pod vlastní značkou EST. Intenzivně se věnuje vlastnoruční výrobě originálních šatů, extravagantních, ale také pro běžné nošení. Největší inspirací jsou pro ni historické události, významné osobnosti, značky s dlouholetou tradicí, také jakékoliv přírodní zajímavosti či zdánlivě obyčejné příběhy. Autorka výstavy "Život jako v pohádce”, performance “Slavné ženy historie Ústeckého kraje”, “100 let módy” a mnoha jiných.


MIC – Městské informační centrum

Dům porcelánu s modrou krví

Tovární 620/15a 417 01 Dubí

Vstup zdarma

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu