Design Cabinet CZ

21.05. 2018 - 27.05. 2018

Prague Design Week 2018 se blíží!

Festivaly a veletrhy

Pražský týden designu Prague Design Week 2018 zaplní dvě patra Kampusu Hybernská 4, bývalého bytového domu na začátku ulice Hybernská, jen asi 50 metrů od Obecního domu.

Od 21. do 27. května 2018 bude po sedm dnů k vidění aktuální tvorba osmi desítek vystavovatelů, a to od nápaditého nábytku přes produktový design či studentské koncepty až po módu či šperky. Akce je samozřejmě prodejní.

Akce se bude již pátým rokem skládat ze čtyř hlavních částí. První je samotná výstava designérů. Druhou částí jsou každodenní přednášky a workshopy vystavovatelů s návštěvníky. Třetí částí je Design Kino, které bude nepřetržitě promítat krátká videa o designu nejen z České republiky. Poslední čtvrtou částí bude měsíční prezentace vybraných designérů ve výlohách v Pasáži českého designu pod Českou národní bankou, tedy asi 70 metrů od konání akce.

Hlavním motivem akce je vrátit designu původní lesk. Prague Design Week nechce návštěvníkům ukazovat jen nejnovější počiny pečlivě vybraných designérů, studentů, kreativců, umělců a výrobců. Cílem je ukázat design jako kreativní disciplínu, množství práce, nutné zručnosti a trpělivosti, která vedla k vystavenému výsledku. Každý z vystavovatelů tedy ve své expozici poodhalí proces tvorby, který se za jeho výtvorem skrývá. Setkat se tak budete moci s ukázkou materiálů, forem, nástrojů, polotovarů či přímo celých dílen, kde budou sedm dnů designéři tvořit nebo třeba vyrábět návštěvníkům jejich produkt na míru.

Více informací na www.PragueDesigbnWeek.cz

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu