Design Cabinet CZ

15.04. 2019 - 21.04. 2019

Prague Design Week 2019

Festivaly a veletrhy

Šestý ročník designérské přehlídky se bude konat v historické budově na náměstí Republiky. Na tvorbu více než šedesáti designérů, ale také na workshopy, přednášky a promítání v Design Kině se návštěvníci mohou těšit v týdnu 15. ― 21. dubna 2019.

Během třetího dubnového týdne se představí přes 60 vystavovatelů, součástí PDW budou opět přednášky a workshopy s možností vlastní tvorby. Výstava bude i letos prodejní.

Mezi vystavovateli se tento rok předvede například Petr Kopecký a jeho výrobky z přirozeně uschlého dřeva pod značkou EnjoyTimber.com či mladá designérka Anna Jožová, která připravila sérii váz zdobených střepy z vyřazeného skla v kolekci nazvané Eternity. Oblíbenou kategorii šperků letos naplní Kostarikou inspirovaná Katia Kolinger či Milan Nováček a jeho luxusní perlové výtvory. Nadějnou novou tváří je Gabriela Pustková, která se zaměřuje na výrobu originálních, ručně tkaných gobelínů z ovčí vlny, nebo Michaela Janková a Antonín Sláčik, představitelé uměleckého betonářství s názvem Aspoň Tohle, ve kterém propojují klasické sochařské metody s využitím betonu.

Vize Prague Design Weeku zůstává od počátku stejná – jeho cílem je ukázat vystavovaný produkt nejen jako hotovou věc, ale i proces jeho vzniku, od prvotního nápadu, přes návrhy a prototypy až po finální dílo. Návštěvníci proto budou mít opět možnost vyzkoušet si výrobu na vlastní pěst v rámci připravovaných workshopů.

Více informací v příloze, na  www.praguedesignweek.cz; http://www.praguedesignweek.cz/program; http://www.praguedesignweek.cz/vystavovatele a na  https://www.facebook.com/events/242456816662688/

 

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu