Design Cabinet CZ

01.04. 2020 - 05.04. 2020

Prague Design Week 2020

Festivaly a veletrhy

Sedmý ročník přehlídky designu a umění Prague Design Week se uskuteční, stejně jako v roce loňském, ve 2 patrech historického domu na náměstí Republiky 7.

Od 1. do 5. dubna 2020 zde představí svou tvorbu a kreativní proces výroby 77 vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. Fanoušci designu se opět mohou těšit na přednášky a workshopy či promítání v Design Kině. Na expozici, která letos hojně podporuje „zelená“ a udržitelná témata, bude vystavované produkty možné i zakoupit.

I letos se mezi vystavovateli představí rozmanitý mix produktového designu, malby, oděvního návrhářství, šperků i výrobků ze dřeva, skla či papíru, ale i tradičních řemesel. Ta bude reprezentovat například Tkalcovna Kubák se zaměřením na bytový textil ze 100% přírodních materiálů či dílna Kovaný Petr. Módní nadšence potěší portfolio návrhářky Darii Torf, jo.bag, či Patrick Poppet.

Mezi projekty, které hrají na zelenou linku, se představí například projekt Reformát využívající k výrobě papírových a knižních produktů zbytkový a odpadový materiál, ale také ekologicko-recyklační instalace Petra Kukly Budky na špačky sloužící odložení nedopalků od cigaret, nebo mobilní kurník pro slepice propojující nápaditý design s myšlenkou udržitelnosti. Novinkou je světelné instalace Dotkněte se hvězd. Na malé i větší návštěvníky  čekají originální hračky.

Kromě samotné přehlídky bude návštěvníky v historických prostorách budovy na náměstí Republiky čekat i kavárna s výtečným občerstvením a doprovodný program po celou dobu trvání přehlídky.

Prague Design Week již od počátku ukazuje design jako kreativní disciplínu a svým návštěvníkům zprostředkovává všechny fáze jejího tvůrčího procesu. Od vzniku prvotního nápadu, přes skici a prototypy až po finální produkt. Přidanou hodnotu představují workshopy s designery, přednášky a Design Kino.

Více informací na: http://www.praguedesignweek.cz/

Program krok za krokem na: http://www.praguedesignweek.cz/program/

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu