Design Cabinet CZ

02.09. 2020 - 06.09. 2020

Prague Design Week 2020 bude!

Festivaly a veletrhy

Prague Design Week 2020 bude na scéně od 2. do 6. září 2020

Tvorba více než 70 designérů i interaktivní doprovodný program s důrazem na udržitelnost čekají i letos na milovníky designu v historické budově na pražském náměstí Republiky 7.

Sedmý ročník tradiční přehlídky designu a umění Prague Design Week se uskuteční stejně jako v roce loňském ve dvou patrech historického domu na náměstí Republiky 7. V expozici, která letos hojně podporuje „zelená“ a udržitelná témata, bude vystavované produkty možné i zakoupit. Zajištěna bude samozřejmě i bezpečnost návštěvníků a vystavovatelů.

Prague Design Week od počátku usiluje o to, představit design jako kreativní disciplínu a svým návštěvníkům zprostředkovat všechny fáze jejího tvůrčího procesu. Od vzniku prvotního nápadu, přes skici a prototypy až po finální produkt. Přidanou hodnotu představují workshopy s designery, přednášky a Design Kino.

I letos se mezi vystavovateli představí rozmanitý mix produktového designu, malby, oděvního návrhářství, šperků i výrobků ze dřeva, skla či papíru, ale i starých řemesel. Ta bude reprezentovat například Tkalcovna Kubák se zaměřením na bytový textil ze stoprocentních přírodních materiálů či truhlářský a restaurátorský ateliér Wookcock. Módní nadšence potěší portfolio návrhářky Darii Torf, jo.bag, či Patrick Poppet.

Mezi projekty, které hrají na zelenou linku, se představí například projekt Reformát využívající k výrobě papírových a knižních produktů zbytkový a odpadový materiál, letos navíc rozmístí po celé budově své ekologické odpadkové koše, ale také již zmíněná ekologicko-recyklační instalace Petra Kukly Budky na špačky sloužící k odložení nedopalků od cigaret, nebo mobilní kurník pro slepice propojující nápaditý design s myšlenkou udržitelnosti.

Kromě samotné přehlídky bude návštěvníky v historických prostorách budovy na náměstí Republiky čekat i kavárna s výtečným občerstvením a doprovodný program.

Letošní ročník Prague Design Week proběhne s ohledem na aktuální situaci za zvýšených bezpečnostních podmínek, které však nijak neovlivní zážitek z výstavy. Během trvání přehlídky bude dodržena kapacita max 500 lidí, k dispozici bude dezinfekce i upozornění na dvoumetrové rozestupy. Organizátoři současně prosí návštěvníky o nošení roušek.

 

Kompletní seznam vystavovatelů a doprovodných akcí je postupně zveřejňován na webových stránkách www.praguedesignweek.cz.

Více informací v přílohách a na: http://www.praguedesignweek.cz/

Kompletní přehled vystavovatelů: http://www.praguedesignweek.cz/vystavovatele/

Program na každý den: http://www.praguedesignweek.cz/program/

Foto: Postupně aktualizováno: https://1drv.ms/u/s!AvrzukowJfNovWsLNZrSVgcGuta5

 

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu