Design Cabinet CZ

15.02. 2012 - 15.03. 2012

Reportáž z výstavy Nový (z)boží v Bratislavě

Loňské oceněné a další vybrané práce a plakáty ze soutěže o Národní cenu za studentský design 2011 se z galerie Českého centra ve Vídni přestěhovaly do bratislavského showroomu Max Klinger slovenské firmy Kabinet (Mlýnské Nivy 34).

Jde o surový industriální prostor bývalého autoservisu, kde se prezentují a prodávají prestižní světové značky spojené s bytovou kulturou. Také na Slovensku se o prezentaci studentských prací postaralo České centrum, dlouhodobý partner projektu. Zájem o výstavu projevila slovenská státní i soukromá média (TV, rádia, noviny).

Vernisáž obohatila atraktivní a netradičně prezentovaná módní přehlídka posledních prací studentů Vysoké školy výtvarných umení v Bratislavě. Vedle oděvů představily krásné manekýnky šperky, módní doplňky i produkty industriálního designu. Vtipný komentář upozorňoval na to, kolik a jakého materiálu se při výrobě použilo, co všechno se během procesu tvorby přihodilo, rozbilo i vypilo.
O stavbu výstavy se postarali studenti Fakulty umění a designu UJEP v Ústí n. L. Jiří Toman a Michal Kukačka.

Děkujeme na Slovensko za spolupráci všech (Janě Burianové, Petře Darovcové a košické stážistce Alexandře studující diplomacii v Praze) i za příjemné přijetí v showroomu majiteli panu Zelenakovi. Doc. akad. soch. Ferdinandu Chrenkovi z VŠVU navíc za lekci v designu i požitcích.

Foto: Jiří Toman

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Česká Stavební Akademie
  • Slovenské centrum dizajnu
  • Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství