Design Cabinet CZ

05.06. 2024 - 31.12. 2024

Soutěž Model Young Package 2024 tentokrát na téma – Sweets in the Box

Soutěže

Model Young Package (MYP) – mezinárodně uznávaná soutěž obalového designu vstupuje do roku 2024 s lákavým tématem „Sweets in the Box“.

Proč zrovna „Sladké v krabici“?

Yücel Metin, člen poroty MYP, o volbě letošního tématu říká: „Všichni máme rádi sladkosti, i když někteří možná více, než je zdrávo. V současné době však existuje mnoho nových trendů, kombinací chutí a také různých přístupů k výrobě poctivých a téměř zdravých sladkostí. Nastává tedy doba tyto sladkosti představit a některé z nich touto formou oslavit.“

 

Jak se zúčastnit?

MYP 2024 se skládá ze dvou soutěžních kol:

1.Otevřená soutěž: Účastníci se registrují ve dvou v kategoriích High School (pro studenty středních škol od 15 let) a Unlimited (pro studenty vysokých škol a designéry bez omezení věku). Každý si může vybrat ze dvou briefingů pro obaly na sladkosti, zadanými společností Model. 

Na základě vybraného briefingu účastníci vytvoří prototyp včetně podrobného popisu. Popis pak odešlou přes online registrační formulář ve formátu PDF. 

Porota složená z odborníků na design a průmysl vybere z předložených PDF dokumentů užší výběr, který bude následně zveřejněn pro veřejné online hlasování. Veřejnost hlasováním rozhodne o vítězi speciální ceny. 

 2.Profesionální výzva: Ve druhém kole soutěže se nejlepší designéři z otevřené soutěže utkají s vybranými špičkovými designéry a realizují skutečné zadání zákazníka od firemního partnera společnosti Model. Vítěze Profesionální výzvy vybere společnost Model společně se zadávajícím partnerem.

 

Spolupráce s firmami z oboru

Zadání pro Profesionální výzvu vytváří firemní partner společně s odborníky ze společnosti Model. Tato spolupráce zajišťuje relevantnost výstupu a zároveň otevírá cestu pro budoucí spolupráci na produkci navrženého obalu. V roce 2023 z výběru skvělých prototypů obalů pro své výrobky mohl vybírat potštejnský pivovar Clock.

 

O Model Young Package

Model Young Package (MYP) organizuje společnost Model Group. Tato společnost se sídlem ve švýcarském Weinfeldenu je jedním z největších evropských výrobců kartonových obalů a provozuje několik inovačních center. To přispělo k uspořádání prvního MYP v roce 1996. Od té doby soutěž podporuje výměnu mezi mladými talenty a profesionály z oboru a spojuje inspirativní návrhy s chytrými koncepty pro praktické využití. 

MYP je zaměřeno na několik věkových skupin. Mladým účastníkům může soutěž nastartovat jejich kariéru, zatímco etablovaní profesionálové v oblasti designu získají větší viditelnost v oboru. Kromě toho firemní partneři společnosti Model benefitují z inovativních návrhů obalů.

 

Ceny 

Nejlepší designéři z obou kol soutěže si rozdělí peněžité ceny v celkové hodnotě 28 000 eur.

Vybraní soutěžící získají odbornou stáž ve společnosti Model.

 

Harmonogram

- Září – prosinec 2024 - přihlašování prototypů do Otevřené soutěže 

- Únor 2025 - hodnocení poroty

- Březen 2025    - online hlasování

- Duben – květen 2025 - přihlašování prototypů do Profesionální výzvy

- Červen 2025    - slavnostní vyhlášení

 

Velkým finále bude prestižní slavnostní předávání cen za účasti zákazníků z oboru cukrovinek a zástupců společnosti Model. Pozváni budou všichni účastníci.

 

Více informací na: https://www.modelgroup.com/myp; myp@modelgroup.com; www.modelgroup.com


 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu