Design Cabinet CZ

21.08. 2012 - 21.08. 2012

Soutěž na logotyp Muzea loutkářských kultur v Chrudimi vyhrál Michal Kukačka se sdružením Mančaft

Soutěže

Vodítko jako tepna oživující loutku

Loutkové divadlo není jenom kašpárek, chce říct novým logem Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi, které vyhlásilo soutěž na nový logotyp. Soutěž vyhrálo sdružení Mančaft v čele s Michalem Kukačkou.Od toho dosavadního, čtyřicet let starého, se zásadně liší. Lidově ztvárněnou kašpárkovskou čepici nahradila písmena z názvu muzea pomyslně zavěšená na vodítkách loutek. Tvůrci se inspirovali momentem propojení lidského elementu s loutkou, tedy linií vodítka. Je to podle nich tepna, která dává loutkám oživení.

Jako součást logotypu vznikl i znak muzea, který lze použít při slavnostních příležitostech. Vychází ze znaku Chrudimi a přestavuje orlici jako loutku. V návrhu bylo také grafické zapracování loga do pozvánek k oslavám 40. výročí založení muzea

Nový logotyp podle ní dobře vystihuje změny, kterými prochází i loutkářské muzeum, kde v současnosti probíhá rekonstrukce prostor historického Mydlářského domu.

Sedmičlenná komise vybírala z celkem 81 návrhů. V první fázi byli někteří členové pro zachování kašpárkovského motivu, nakonec se ale nechali argumenty přesvědčit pro radikálnější změnu stylu.

Na druhém místě skončilo logo, které bylo obměnou toho současného. Další návrhy, které muzeum poskytlo ke zveřejnění, využívají motiv rolničky nebo vodítek podobně jako vítěz soutěže. Ten dostane honorář 40 tisíc korun.

Více informací na:
http://pardubice.idnes.cz/nove-logo-loutkarskeho-muzea-v-chrudimi-fdj-/pardubice-zpravy.aspx?c=A120814_130654_pardubice-zpravy_klu

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu