Design Cabinet CZ

03.10. 2021 - 01.12. 2021

Soutěž Plagiarus 2022

Soutěže

Název “negativní” soutěže napovídá její obsah. Symbolem je malý škaredý černý trpaslík se zlatým nosem. 

 

Ceny Plagiarius vrhají od roku 1977 veřejné světlo na bezohledné designérské a obchodní padělky a pirátství. Aktion Plagiarius zvyšuje povědomí veřejnosti o bezohledných obchodních praktikách padělatelů, kteří okrádají duševní vlastnictví (inovativní design / technická řešení) a vydávají ho za svůj vlastní kreativní úspěch. 

 

Cena se uděluje těm výrobcům a distributorům, které porota uzná vinnými z výroby nebo prodeje „nejjasnějších“ (designových) napodobenin. Obchod s falešnými výrobky a plagiáty je na vzestupu. Globalizace, internet a důvěřiví lovci výhodných obchodů umožňují padělatelům mnohamiliardové výdělky a autorům a výrobcům naopak mnohamilionové ztráty. 

 

Podnikatelé a designéři postižení plagiátorstvím by měli vyslat imitátorům jasný signál, že padělky nejen neakceptují, ale jsou ochotni s nimi bojovat všemi dostupnými prostředky. Plagiátorství a padělání nejsou ani komplimentem, ani neškodným triviálním zločinem!

 

I vy můžete do soutěže Plagiarius 2022 přihlásit do 30. listopadu 2021 aktuální případy plagiátorství. 

 

K přihlášení do soutěže je třeba:

- Originální výrobek;

- Údajný plagiátorský výrobek; 

- Vyplněný registrační formulář;

- Korespondenci s případným plagiátorem;

- Kopie registrovaných práv průmyslového vlastnictví, pokud o ně požádáte;

- V případě potřeby další základní informace, které by mohly být porotě užitečné (krátké/přesné)

- Je -li to nutné, porovnání originálu / plagiátorství (text, fotografie, video) 

 

Registrační formulář včetně podmínek účasti a informací o zpracování údajů lze stáhnout z www.plagiarius.com v záložce Soutěž.

 

Slavnostní předání cen proběhne během tiskové konference na frankfurtském veletrhu Ambiente. Během veletrhu ve dnech 11. – 15. února 2022 zde budou vystaveny všechny zaslané originály a plagiáty. Poté budou oceněné produkty představeny široké veřejnosti online a na výstavách Plagiarius.

 

Více informací na www.plagiarius.comwww.designpublisher.com

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu